Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – nedeľa 10.1.2021

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiNedeľa 10.1.2021

Liturgické čítania na dnešný deň

Niekedy opakovane nájdem tie isté slová alebo posolstvo z Písma. Je to ako keby sa Otec pokúšal niečo mi zdôrazniť. Najprv som začala hovoriť s Otcom prostredníctvom denníka. (Napísala som si moje otázky adresované Otcovi a meditovala som nad prichádzajúcimi myšlienkami a pocitmi.)  Zdalo sa, že mi stále hovorí ‘Milujem ťa’. Potrebovala som počuť toto posolstvo opakovane veľakrát, kým zapustilo korene v mojom srdci. Nedávno to posolstvo znelo ‘Stíš sa a počúvaj’.

Ján trikrát opakuje posolstvo; ‘tí, ktorí veria, víťazia a premáhajú svet.’ Ako môžeme veriť? Veríme vďaka pôsobeniu Ducha Svätého v Ježišovi a v našich životoch. Veríme vďaka Otcovým slovám. Veríme vďaka posolstvu kríža. Výsledkom tohto presvedčenia je poznanie s istotou, že sme sa narodili z Boha, rastieme v láske a máme večný život. Veríte týmto veciam, alebo ste ako ten muž, ktorý povedal ‘Verím, pomôž mojej nevere’? Ak to potrebujete prekonať a zvíťaziť, vtedy vás povzbudzujem, aby ste nejaký čas strávili premýšľaním o Ježišovom krste alebo ukrižovaní (Marek 15,22-41, Matúš 27,33-56)

Keď som premýšľala o Ježišovom krste, kládla som si otázku, či by Otec tie isté slová povedal mne. Mohlo by to znamenať, že ma miluje a má vo mne zaľúbenie? Zdráhala som sa uveriť, že by som toho bola hodná. Ale práve o to ide; ja nie som hodná; nemôžem urobiť nič, aby som si zaslúžila jeho lásku a uznanie. Vtedy mi pripomenul, ako veľmi milujem môjho malého vnuka. Nerobí nič, aby si zaslúžil lásku; milujem ho len preto, že je mojim vnukom. Rovnako je to so mnou a s tebou, sme milovaní, pretože sme jeho deti, boli sme ním splodení.

Požehnávam ťa, aby si spoznal, že slová, ktoré Otec vyslovil pri Ježišovom krste sú slová, ktoré práve teraz hovorí tebe. Dovoľ si uveriť, že Otec ti hovorí ‘Ty si moje milované dieťa, v tebe mám zaľúbenie.‘ Aký je to pocit?

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko


🔎 Ochutnávka piatej prednášky zo seminára Otcovo srdce.
📽  Celé Robertovo vyučovanie (č. 5) nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu