Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – nedeľa 12.5.2019

Nedeľa 12.5.2019

Liturgické čítania na dnešný deň

V tomto úryvku z Písma sú ukryté dve veľmi dôležité pravdy. Prvou je, že vyslovené Božie slovo je mocné.

Ježiš chcel, aby sme vedeli, že hovorí len to, čo počuje hovoriť Otca. Robí len to, čo vidí, že robí Otec. Takže si môžeme byť istí, že Otcovo slovo je mocné a jeho činy láskyplné. Ak hovoríme to, čo On hovorí, Jeho slová sa dotýkajú sŕdc ľudí. Vidíš to v Písme? Pavol a Barnabáš sa posadili v synagóge. Bolo s nimi veľa ich nasledovníkov. Pavol a Barnabáš im hovorili slová viery a milosti. Čo sa stalo potom? Nasledujúci sobotný deň sa takmer celé mesto zhromaždilo, aby počúvalo Pavla a Barnabáša.

Vicki a ja sa tešíme z obdobia nepredstaviteľnej plodnosti. Tisíce ľudí prijímajú Otcovu lásku do svojho srdca a ich vzťahy sa menia. Je to, ako keby sa splnil sen, ale my sme nikdy o niečom takom ani nesnívali. Nie je to kvôli Vicki a mne, my nemôžeme nikoho zmeniť. Môže to byť len preto, že hovoríme to, čo hovorí náš Otec. Ako to vieme? Strom poznať podľa ovocia. Plodnosť svedčí o tom, že Otec pracuje. Aj ty môžeš mať rovnaké skúsenosti. Môžeš hovoriť, čo Otec hovorí, a vidieť ako Jeho slová menia tvoje srdce a tvoje vzťahy. Jeho slová sú mocné.

Druhá pravda v Písme je, že Otec hovorí so svojimi deťmi. Ak ho práve nepočujeme, je to preto, že v tej chvíli nie sme jeho syn alebo dcéra. Každé dieťa vie, čo hovorí jeho otec a hovorí to isté. Od mojich vlastných detí počujem veci, ktoré som hovorieval, veci, ktoré už nehovorím, veci, ktoré si už nemyslím. Stále majú vo svojich srdciach pravidlá, ktoré som ich naučil predtým, ako som sa stal Božím dieťaťom. Ale milujem ich rovnako.

V Písme vidíme dve kategórie ľudí. Niektorí odmietli slová, ktoré Otec povedal. Čo bolo ovocie? Násilne týrali ľudí a odporovali Pavlovi a Barnabášovi. Ich ovocie bolo z iného stromu. Iní slovo prijali. A čo bolo ovocie? Boli naplnení radosťou a oslavovali Boha.

Je to rovnaké s tebou i so mnou. Z mnohých dôvodov hovoríme veľa slov. Ak však povieme, čo Otec hovorí, určite uvidíme nejakú reakciu. Niektorí budú požehnaní, iní budú urazení. Ale neboj sa. Ľudia prežívajú svoj život na základe pravidiel v ich srdciach. Nie si zodpovedný za to, že sa urazia. Naďalej ich miluj a modli sa za nich. Zotrvaj vo vzťahu. Jedného dňa, ak budú chcieť, zmení Otec ich srdce. Potom povieš to, čo Otec hovorí a uvidíš, ako budú naplnení radosťou a budú oslavovať Boha.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.