Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – nedeľa 14.2.2021

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiNedeľa 14.2.2021

Liturgické čítania na dnešný deň

Šťastný deň sv. Valentína! Modlíme sa, aby vás napĺňala Božia láska a prúdila od vás k tým, ktorých milujete.

Ak má niekto vysokú teplotu, kašeľ alebo zmenené vnímanie pachov a chutí, mal by sa dobrovoľne izolovať, vybaviť si test a zistiť, či má covid. Ak má pozitívny test, vtedy musí zostať 10 dní v izolácii. Tento pokyn je určený na predchádzanie šírenia covidu a na ochranu ľudí. Toto je súčasný ekvivalent pravidiel z Knihy Levitikus. Problémy, s ktorými sa ľudia vtedy potýkali, boli infekčné choroby, obvykle spojené s kožnými vyrážkami, ktoré sa v Písme všeobecne kategorizovali ako malomocenstvo. Tieto pravidlá boli určené na zabránenie šírenia infekčných chorôb. Postihnutý človek musel žiť mimo spoločenstva a musel sa vyhlasovať za nečistého. Bolo veľa vecí, ktoré spôsobili, že niekto bol nečistý, nakoľko sa tieto pravidlá týkali jedla, pôrodu a smrti, stavu domu a telesného výtoku. Tieto pravidlá boli určené na ochranu a na oddelenie ľudí. Čistí ľudia mohli byť vo vzťahoch a zúčastňovať sa na bohoslužbe. Byť čistí alebo nečistí pripomínalo ľuďom, že sú odlišní od iných národov a že majú Boha, ktorý sa stará aj o detaily ich života.

Ježiš prišiel ukázať Božiu lásku a starostlivosť o svoj ľud. Keď malomocný prišiel k Ježišovi, podstúpil veľké riziko. Spoločnosť vyžadovala, aby žil ako vyvrheľ, izolovaný, sám alebo snáď s inými malomocnými. Takže ktokoľvek ho videl, mohol spustiť poplach a zahnať ho. Tento malomocný mal vieru. Veril, že ak príde k Ježišovi, Ježiš má moc uzdraviť ho. Povedal veľmi jednoducho  ‘Ak chceš, môžeš ma očistiť’. Ježiš mal súcit s týmto mužom. Vystrel ruku, dotkol sa ho a povedal ‘Buď čistý’. Inými slovami byť uzdravený a znovu plne začlenený do spoločnosti.  Ježiš ho mohol uzdraviť jediným slovom ale vedel, že tento muž si vytrpel tak veľa odmietnutia. Tak vystrel ruku a dotkol sa ho; uzdravil jeho kožu, ale uzdravil aj jeho srdce.

Ježiš dnes stále vystiera ruku, aby uzdravil tých, ktorí majú zlomené srdcia, ktorí boli odmietaní. Jeho túžbou je, aby boli všetci obnovení vo vzťahu s ním a s Otcom. Je niečo, o čo by si chcel poprosiť Ježiša, aby pre teba urobil? On stále prichádza s láskou a súcitom.  

Môžeme priniesť Ježiša druhým ľuďom. Poznáš niekoho, kto potrebuje pomocnú ruku; kto potrebuje niekoho, kto by vystrel k nemu ruku v láske a so súcitom? Môže to byť povzbudivé slovo, alebo darček, alebo možno ponúknuť pomoc, alebo iba stráviť čas s osamelým a izolovaným človekom. Ježiš vystiera svoju ruku k druhým ľuďom, keď sa my staráme o ich potreby.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko


🔎 Deviata prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu
Panduan Daftar QQ Pkv Games BandarQQ Pada Situs Judi BiangQQ