Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – nedeľa 2.6. 2019

Nedeľa 2.6.2019

Liturgické čítania na dnešný deň

Keď som ešte podnikal, išiel som na tréning. Učili ma o „rozhovore vo výťahu“. Predstav si, že nastúpiš do výťahu a pripojí sa k tebe šéf spoločnosti. Máš len krátky čas, možno minútu alebo dve, aby si sa porozprával s niekým, kto má moc urobiť pre teba niečo naozaj užitočné. Čo povieš? Možno nič, pretože sa cítiš trápne. Takže príležitosť je stratená. Možno sa opýtaš na nesprávnu vec. Tvoja žiadosť bude neúspešná. Možno sa spýtaš na príliš málo. Tvoja požiadavka šéfa nebude zaujímať. Alebo možno ho požiadaš o pomoc s niečím, čo si aj on cení. Potom si získal pomocníka a vybudoval si  si vzťah.

Ježiš má len krátky čas pohovoriť si so svojimi učeníkmi. O pár minút vystúpi do neba a potrebuje pomoc učeníkov, aby služba na Zemi pokračovala. Čo sa ich môže opýtať? Musí to byť niečo, čo si cenia a niečo, čo ich zaujíma.

Povedal: „…keď zostúpi na vás Svätý Duch, dostanete silu…“ To ich zaujalo „A budete mi svedkami v Jeruzaleme i v celej Judei aj v Samárii a až po samý kraj zeme.“ (Sk 1, 8) Mali poslanie, ktoré si cenili.
Keď to povedal (ešte predtým, ako mohli učeníci položiť nejaké otázky), pred ich očami sa vzniesol do oblaku. A zrazu zastali pri nich dvaja muži v bielom odeve a povedali: „Čo stojíte a hľadíte do neba?“ Povedali, že Ježiš sa vráti rovnakým spôsobom, akým odišiel do neba. Predstav si, že by ťa tvoja žena požiadala o pomoc a potom nastúpila do výťahu a odišla. Čo by si robil? Len by si tam čakal, pozerajúc na výťah, kým sa žena nevráti? Alebo by si sa pustil do toho, o čo ťa poprosila, až kým sa nevráti? Viem, čo by Vicki chcela, aby som urobil!

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.