Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – nedeľa 21.2.2021

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiNedeľa 21.2.2021

Liturgické čítania na dnešný deň

 

 

Vždy, keď si aktualizujem softvér na mojom telefóne alebo iPade, dávam súhlas s podmienkami používania. Vždy, keď kupujem niečo cez internet, musím súhlasiť s podmienkami služby. Keď sa EÚ a Británia pokúšali dospieť k dohode o Brexite, odsúhlasili zmluvu. Keď sme sa s Robertom zosobášili, súhlasili sme pred Bohom, že budeme milovať a ctiť jeden druhého.  Kontrakty, zmluvy a dohody diktujú podmienky v mnohých vzťahoch medzi ľuďmi, krajinami a podnikmi; sú súčasťou života.

V Knihe Genezis vidíme niečo iné. Boh ohlásil zmluvu, ale je to jednostranný kontrakt. Prisľúbil, že už nikdy nezaplaví zem potopou a ako znamenie svojho prísľubu stvoril dúhu. Táto jednostranná zmluva je prejavom jeho milosti; nijako nezávisí od nás.  

Vždy som si myslela, že dúha nám mala pripomínať jeho prísľub. Ale on hovorí, že dúha je tu na to, aby Jemu pripomínala jeho prísľub, aj keď on nikdy nezabúda a vždy plní svoje sľuby. Prečo to teda hovorí? Myslím si, že je to pre nás opätovné uistenie o jeho vernosti a neochvejnej láske. Vie akí sme vrtkaví; že robíme dohody a porušujeme ich. V skutočnosti hovorí,  ‘Ja nie som ako vy, moja vernosť trvá z pokolenia na pokolenie’ (Žalm 100,5); ‘Láskou odvekou som ťa miloval‘ (Jeremiáš 31,3).

A on volá aj nás k záväzku zmluvy; milovať. Je to základom všetkých prikázaní a podľa Ježiša je to najdôležitejšie. Ale nie je to jednostranné; my milujeme, pretože on prvý miloval nás (1 Jn 4,19). Takže najprv my prijímame jeho lásku a potom sme schopní milovať druhých. Jeho cesta, jeho chodník, jeho pravda je láska, láska, láska. A z lásky plynie súcit, dobrota a láskavosť. 

Premýšľaj nad niektorými zmluvami, ktoré si urobil. Sú založené na láske alebo na práve a pravidlách? Mnohé zmluvy patria do tej druhej kategórie a je to tak správne. Nie je obvyklé milovať svojho poskytovateľa internetových služieb! Sú nejaké zmluvy, v ktorých by si chcel, aby láska rástla a prúdila? Ak áno, čo by si mohol urobiť, aby si vyjadril lásku v tomto zmluvnom vzťahu?

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko


🔎 Desiata prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu
Panduan Daftar QQ Pkv Games BandarQQ Pada Situs Judi BiangQQ