Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiNedeľa 21.6.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Čoho sa bojíš? Mám priateľku, ktorá sa bojí pavúkov. Raz, keď šoférovala, takmer nabúrala auto, lebo na čelnom skle bol zvonku pavúk. Mám inú priateľku, ktorá sa bojí lietania a bola schopná pripojiť sa k nám na Slovensku až po absolvovaní kurzu na prekonanie strachu. Ja som sa bála, že sa chytím do pasce a utopím, avšak bola som oslobodená pomocou modlitby a tým, že som sa postavila čelom k svojmu strachu.
Ježiš povzbudzoval svojich učeníkov a povedal im ‘Nebojte sa‘. Chystal sa vyslať ich, aby ohlasovali dobrú novinu o Kráľovstve. Dával im rady ohľadne ich fyzických potrieb a vystríhal ich, aby boli opatrní, lebo môžu očakávať opozíciu. Ježišovi sa to stalo, stane sa to aj učeníkom a môže sa to stať aj nám. Čoho sa báli? Bolo tam reálne nebezpečenstvo a nepriateľské počínanie, vrátane prenasledovania, utrpenia, kritiky, súdov, príkrych slov a bitky.

Čoho sa bojíš? Možno myslíš na svoj osobný zoznam obáv. Na tom mojom bol strach, čo si ľudia o mne pomyslia. Keď som hovorila na verejnosti, mala som potom chuť utiecť a skryť sa. Ale Ježiš mi hovorí ‘Nemrmli, nešepkaj, nebuď ticho, ale krič toto posolstvo zo striech.’ Táto premena sa stala s učeníkmi pri zoslaní Ducha Svätého. Boli skrytí v hornej sieni, ale keď prišiel Duch Svätý, ohlasovali dobrú novinu veľkému množstvu ľudí.

Ježiš  potom zopakoval svoju radu, aby sa nebáli tých, ktorí môžu zabiť telo, ale aby sa báli toho, ktorý môže dušu i telo zahubiť v pekle. To je Boh, náš Otec. Ale nehovorili sme vždy, že Otec je dobrý a milujúci? A predsa nám Ježiš povedal, aby sme sa ho báli? Je to akoby nám Ježiš hovoril, že ak sa máme niekoho alebo niečoho báť, potom sa bojme Boha pre to, čo môže urobiť. Môže nás uvrhnúť do pekla, ale on to nechce. Stará sa o vrabce, ktoré sú biedne a majú veľmi nízku hodnotu. Má spočítané vlasy na našich hlavách. Inak povedané, žiadny detail nášho života nie je pre neho príliš malý alebo bezvýznamný na to, aby sa oň zaujímal a staral. Ježiš opakuje do tretice ‘Nebojte sa.‘ Nemusíme sa báť Otca, lebo máme pre neho veľkú cenu a jeho láska je nám oporou.

Sila Ducha, Ježišov pokoj a Otcova ochrana sa spájajú, aby odstránili všetky naše strachy a obavy. Takže ak tvoj strach pochádza z nebezpečenstva, ktorému čelíš alebo je ako môj strach a strach mojich kamarátiek, spomeň si na vrabce a na vlasy na tvojej hlave a vedz, že Otec, Syn a Duch Svätý prisľúbili, že budú s tebou.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu