Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiNedeľa 22.3.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Viem si predstaviť, ako Dávid sedí pri ohni, počúva, ako praská drevo a sleduje, ako sa zotmelo a ako jeho muži spia. Žije v horách a je na úteku pred Saulom, ktorý ho prenasleduje a chce ho zabiť. Začína uvažovať o predchádzajúcich rokoch a skrze jeho myšlienky k nemu Boh hovorí a tak sa začína formovať žalm 23.

Premýšľa a hovorí o Bohu a o tom, čo Boh urobil, keď bol ešte mladík a pastier. Vidí, ako ho Pán ochraňoval, staral sa oňho a viedol ho. Potom príde okamih stretnutia. „Ty si so mnou.“ V temných a ťažkých časoch, keď prežíval blízkosť smrti, bol pri ňom Pán. Možno okamihom stretnutia bolo, keď klesol na úplné dno, možno to bolo, keď bol pomazaný olejom. Uznal, že sa vrátil domov. Bude žiť večne s Bohom.

Pán bol aj so Samuelom. Samuel bol povolaný pomazať nového kráľa. Išiel podľa vzorca, ktorý sledoval, keď si vybral Saula. Saul bol vysoký a vyzeral ako kráľ, presne ako Eliáb. Samuel si teda myslel, že Eliáb bude vyvolený. Ale nie. Potom mu predviedli ďalších sedem synov a ani jeden nebol ten pravý. Viem si predstaviť ako Samuel premýšľa, či dobre rozlíšil Pánov hlas. Ale potom prišiel Dávid. Vyzeral dobre, ale čo je dôležitejšie, mal správne srdce. Boh vedel, že to je niekto, kto vo vzťahu s Ním prekoná ťažkosti života a zvládne tvrdý výcvik, aby sa mohol stať kráľom. Takže Dávid bol pomazaný olejom a Duch Svätý si urobil domov v jeho srdci.

Otec bol s Ježišom vo všetkom, čo robil. Zakaždým, keď Ježiš uzdravil slepého, bolo to inou metódou. Neexistoval žiadny predchádzajúci vzorec. Keď uzdravil slepého, slepec začal hovoriť o „mužovi, ktorý sa volá Ježiš“, potom o prorokovi a potom vyhlásil, že ten človek musí byť od Boha. Hovoril o Ježišovi. Potom sa s Ježišom stretol a klaňal sa mu.

Začala som svoju cestu hľadaním uzdravujúcich Ježišových zázrakov. Chcela som vedieť, ako sa to deje. Nenašla som odpoveď. Potrebovala som vzťah s liečiteľom a Otcom. V roku 1993 som sa stretla s Ježišom, v roku 1995 som prijala Ducha Svätého a v roku 2005 som spoznala Otca. Keď som sa stretla s Otcom, zistila som, kam patrím. Prišla som domov.

Dokážeš tak ako Dávid premýšľať o svojom živote a vidieť Pána, ako koná? Máš o Otcovi vedomosti alebo máš s ním vzťah? Môžeš povedať: „Otec je so mnou“? Je oveľa ľahšie zvládnuť ťažkosti života vo vzťahu k Otcovi. Potrebujeme jeho ochranu, pomoc, usmernenie a slová prijatia. Prišiel si domov k Otcovi? Ježiš hovorí, že v Otcovom dome je veľa miestností a jedna je pripravená aj pre teba. Ježiš je cesta k Otcovi a je pripravený a ochotný ťa tam vziať. Ako vyzerá tvoja izba? Môžeš požiadať Ježiša, aby ti otvoril tvoje duchovné oči.

 
 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu