Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – nedeľa 28.6.2020

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiNedeľa 28.6.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Je dobré uvedomovať si niektoré veci. Predstavte si, že by ste mali lós, ktorý vyhral v lotérii, ale vy by ste o tom nevedeli. Čo by ste z toho mali? Alebo si predstavte, že by vás očakával veľký úspech, keby ste urobili nejakú konkrétnu vec, ale vy by ste o tom nevedeli. Táto príležitosť by vás obišla. Náš Otec má niekedy pre nás úžasný a cenný dar, ale my si to neuvedomujeme a tak ho nikdy nepríjmeme. To je problém, ktorému sa Pavol venuje v dnešnom čítaní.

‘Neviete’, hovorí, ‘že všetci, čo sme boli pokrstení v Kristovi Ježišovi, v jeho smrť sme boli pokrstení?’ Aké silné slová. Vieme, že sme boli pokrstení vodou ako deti. To bol fyzický znak hlbšej duchovnej pravdy; boli sme duchovne pokrstení v Kristovi Ježišovi. Boli sme s ním zjednotení. Veci, ktoré sa stali jemu, stali sa aj nám. Keď zomrel, zomreli sme aj my. Keď bol vzkriesený z mŕtvych, boli sme vzkriesení aj my. Pomyslite si na uzavretie manželstva. Pred sobášom sú tu dvaja jednotlivci, ale po ňom sa stávajú jedným telom. Delia sa o svoju minulosť aj budúcnosť, lebo Boh ich spojil. 

Toto je nádherná perspektíva pre tých, ktorí tomu veria. Je však smutné, že mnohí si to neuvedomujú a tak nikdy nepríjmu tieto dobrodenia. A aké sú to dobrodenia? Pavol nám to hovorí jasne; ak sme s ním zomreli, s ním budeme aj žiť. Na inom mieste Pavol píše, ‘Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus!’ To úplne mení predstavu, ktorú má veriaci o sebe. Dôsledky sú veľmi dobré. ‘Tak zmýšľajte o seba aj vy, že ste mŕtvi hriechu a žijete Bohu v Kristovi Ježišovi.’ 

Uvedomujete si, že ste mŕtvi hriechu? Niektorí si to neuvedomujú, a tak ich hriech stále trápi. Čo má Pavol na mysli, keď hovorí, že sme mŕtvi hriechu?  Mŕtvy človek si je zo všetkých ľudí určite najmenej vedomý čohokoľvek. Takže ak sme mŕtvi hriechu, prestávame si ho uvedomovať. Stále sa deje, ale nemá na nás vplyv. Predstav si, že by si bol v nebezpečenstve diabolského útoku, ale archanjel Michal by ťa ochránil, a ty by si si z toho nič neuvedomoval. To nie je iba predstava, to sa skutočne stáva, ale nemá to na nás vplyv. Takže sme mŕtvi pre náš hriech, ale miesto toho žijeme v Kristovi Ježišovi. Pre tých, ktorí dokážu prijať tento dar, je to nebo na zemi. Ak tento dar nemáš, popros Ducha Svätého, aby ti pomohol uvedomiť si, že si mŕtvy hriechu, ale žiješ v Kristovi. A neprestávaj prosiť, kým sa to nestane tvojou prirodzenosťou.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu