Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPiatok 11.9.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Dnešné čítania nám pomáhajú pochopiť, ako nás vidia ostatní: konkrétne Ježiš a Pavol. 

Ježiš nás vidí ako učeníkov. Nikdy nemôžeme byť väčší ako náš učiteľ, ale keď budeme úplne vytrénovaní, môžeme mu byť podobní. Keď sa pozeráme na svojich bratov a sestry v Kristovi, sú v presne rovnakej situácii. Všetci sme trénovaní, aby sme sa mu stali podobnými. Navzájom sme odlišní, ale stávame sa viac podobní Ježišovi. Táto perspektíva by mala mať veľký vplyv na to, ako vidíme jeden druhého. Napríklad ak má niekto charakterovú chybu. Nemá zmysel ho odsudzovať, pretože Duch Svätý na tom už pracuje. Čoskoro bude viac podobný Kristovi. A asi aj my máme vlastné charakterové chyby. Nemusíme byť zúfalí, ale odovzdáme to Duchu Svätému. 

Vicki ma často požiada, aby som niečo urobil. Zvykol som pociťovať akúsi úzkosť, pretože som si myslel, že bude kritizovať moju snahu urobiť tú prácu dobre. Ale teraz je to už inak. Ak ma Vicki poprosí, aby som urobil nejakú úlohu, urobím ju ako pre Pána, najlepšie ako viem. Ak sa to Vicki zdá urobené iba čiastočne a začne mi dávať rady, môžem povedať: “Neboj sa, bude to dobré, keď to dokončím.” Všetci sme nedokončení, ale budeme na tom lepšie, keď Duch Svätý dokončí svoju prácu. Kto sme, že si dovolíme komentovať prácu Ducha Svätého, keď je urobená ešte len čiastočne? Myslíme si, že by sme to zvládli lepšie? Samozrejme, že nie.

A čo Pavol? On nás vidí ako bežcov na pretekoch. Je mnoho bežcov, ale len jeden víťaz a iba jedna cena. Tým víťazom je cirkev a tou cenou je večný život. Predstav si štafetové preteky. Keď nám podajú kolík, náš tím je už vo vedení, a určite to vyhrá. Veľký oblak svedkov nás povzbudzuje. Takže bežme, aby sme vyhrali a získali cenu, keď sa preteky skončia. A čo tí ostatní bežci? Dobrý bežec sa nimi nerozptyľuje, ale vytrvá, kým si obháji cenu pre svoj tím. Pavol hovorí, že atlét musí trénovať svoje telo ak chce vyhrať. A my sa tiež musíme podriadiť Duchu Svätému, aby nás trénoval, kým nebudeme takí ako Ježiš. 

Takže si užívaj svoj život a ži ho ako pre Pána. A nesúď charakter bratov a sestier, ktorí sú iní ako ty. Budeš sa cítiť hlúpo, keď ich stretneš v nebi. Všetky naše charakterové chyby budú navždy preč.

 
 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu