Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 12.3.2021

Piatok 12.3.2021

Všimli ste si neobvyklý, ale dôležitý verš v dnešnom čítaní z Ozeáša? Bolo tam napísané: „Vezmite so sebou slová a obráťte sa k Pánovi“ Prečo upriamujem vašu pozornosť na tento verš? Pretože je to pokyn hovoriť s Pánom; modliť sa k nemu. Inými slovami, naše modlitby sú viac ako komunikácia našich túžob prostredníctvom slov; sú základom vzťahu. Predstavte si vzťah medzi otcom a jeho dieťaťom, v ktorom dieťa s otcom nikdy nerozpráva. Ďalej si predstavte, že dieťa zveruje všetky svoje potreby a túžby niekomu inému, ​​kto mu nemôže pomôcť. Ignoruje otca, ktorý je ochotný a schopný pomôcť, ak by ho len o to požiadalo. Ako by ste opísali tento vzťah medzi dieťaťom a otcom? Zdá sa mi to márne a frustrujúce. A ako by ste opísali vzťah medzi tým dieťaťom a ‚bohmi‘, ktorých si vytvorilo? Nie je to vôbec žiadny vzťah! Tým „bohom“ je iba vec, ktorá nemôže počuť, myslieť ani hovoriť. Teraz si predstavte vzťah medzi Izraelitmi a Pánom. Izraeliti trávili čas rozhovormi s ‚bohmi‘, ktorých si sami vyrobili. A „nevzali svoje slová a nevrátili sa k Pánovi“.

Samozrejme, väčšina ľudí dnes neplytvá svojimi slovami k bezcenným veciam. Alebo áno? Sociálne médiá a chatovacie komunikácie nahradili osobné vzťahy. A takmer všetka konverzácia sa týka duchovne bezcenných vecí, ako je počasie, správy, šport, jedlo, voľný čas, móda, politika atď. Žiadny z týchto rozhovorov nezmení ľudské srdce. A práve srdce je jediná vec, ktorá riadi naše prežívanie života. Ale Boh môže a dokáže uzdraviť srdce, ak by sme s ním pohovorili o našich srdcových problémoch.

Keď som na mesačnej šnúre seminárov Otcovo Srdce, som vždy duchovne požehnaný, pretože sa veľa modlím za problémy srdca. Ale potom sa vrátim do Veľkej Británie a môj rozhovor zrazu môže byť o čomkoľvek inom než o srdcových problémoch. Samozrejme okrem toho, keď reptám alebo sa sťažujem Vicki. Vždy to otočí tak, že upriami pozornosť na to, čo sa musí vo mne zmeniť; a niekedy sa mi to nepáči. Ale ak „vezmem svoje slová a vrátim sa k Pánovi“, Otec jemne poukazuje na to, že potrebujem nový pohľad, a nie nové okolnosti, a zdieľa so mnou tento svoj pohľad. A ak chcem, uzdraví moje srdce. Potom už nemám chuť reptať alebo sťažovať sa za rovnakých okolností, ktoré predtým vyvolali moju negatívnu reakciu. Vidíte, ako dobrý vzťah s Otcom vedie aj k zlepšeniu vzťahov s ostatnými? Takže modlitba je oveľa dôležitejšia a plodnejšia než rozprávanie o bezcenných veciach.

🔎 Trinásta prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.