Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPiatok 15.5.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

 
Pred pár dňami som bola v záhrade so svojím trojročným vnúčikom. Rozhodol sa trhať kvietky z jednej rastliny. Bola som smutná. Bola to obľúbená rastlina mojej mamy a keď som ju videla kvitnúť, pripomínalo mi ju to. Poprosila som vnúčika, aby ich netrhal. Povedal nie. Navrhla som mu, aby miesto toho zbieral púpavy. Povedal nie. Zvážila som použitie hrozby zákazu iPadu, ale rozhodla som sa, že to by bol predsa spôsob založený na strachu a nie veľmi ideálny. Tak som sa s ním začala rozprávať o pocite šťastia a smútku vo vnútri. Pochopil to. Hovorila som mu, že je dobré sa starať o svoje vlastné srdce a tiež o srdcia iných ľudí. Môžeme sa rozhodnúť nerobiť veci, o ktorých vieme, že druhých rozčuľujú, a môžeme sa rozhodnúť robiť veci, ktoré budú pre druhých požehnaním. Toto bolo pred šiestimi dňami. Zatiaľ tam tie kvietky stále sú. Mohla som vytvoriť pravidlo so zlými následkami, ak by sa nedodržalo, ale namiesto toho som sa rozhodla pre spojenie na úrovni sŕdc. 

Judaizmus niesol veľa pravidiel, ktoré odovzdávali aj pohanom. Učeník sa pozrel na tie pravidlá. Obriezka – nie. Aké jedlá môžeme jesť, čo treba dávať a s kým sa oženiť – áno. Ježiš však hovorí, že je len jedno pravidlo: láska. Láska k Bohu, láska k blížnemu a láska k sebe samému. Milujte jeden druhého. Takže môžeme ovládať strachom alebo sa môžeme spájať láskou. 

Keď boli naše dcéry mladšie, nezáležalo nám na tom, akú farbu si dali na vlasy. Záleží na tom, či chce náš vnúčik nosiť na hlave kohúta? Ešte nechodí do školy. Zatiaľ to tak ešte nemá. Ak bude mať taký účes, budem ho stále milovať? Áno, lebo to dôležité je spojenie sŕdc, starostlivosť, súcit a láska. Ako bude rásť môžu prísť rady ako: zostaň v bezpečí, neber drogy, nevyspi sa s hocikým, stráž si svoje srdce a aj tie naše. 

Aké pravidlá sú dôležité pre teba? Je nejaká zmena, ktorú by si mohol urobiť pre svoj posun od pravidiel k láske?

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu