Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPiatok 20.11.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Ježiš prišiel do chrámu a začal vyháňať tých, ktorí tam predávali. Chcel, aby bol chrám miestom modlitby, nie miestom, kde ľudia prichádzali kvôli finančnému zisku na úkor iných. Vždy, keď som si to čítala, predstavila som si chrámovú budovu v Ježišových časoch. Navštívi ho a začne ho čistiť.

Ale čo ak sme tým chrámom ja a ty, ako to Pavol prehlásil v 1. Liste Korinťanom 3, 16? Ježiš vchádza do nás, keď ho prijímame ako svojho Pána. On vchádza do nášho chrámu. Jeho túžbou je, aby sme boli domom modlitby; miestom spoločenstva s Bohom. To, čo vidí v nás je pelech lotrov. To znie zle.  Avšak on nás chce pretvoriť a dať nám život v plnosti. Boli sme napadnutí zlodejom, ktorý prichádza, aby kradol, zabíjal a ničil (Ev. p. Jána 10, 10). Ten zlodej prichádza, aby ukradol našu radosť, náš pokoj, všetko ovocie Ducha a našu schopnosť dôverovať, a dávať a prijímať lásku. Keď sa pozriem do seba, vidím, že ten zlodej vo mne stále šarapatí. Veci ako hnev, frustrácia, strach, úzkosť, nenávisť, horkosť, žiarlivosť, závisť, bezbožné vášne dokazujú odtlačok tohto zlodeja.  

V každej životnej situácii Ježiš koná tak, aby nás očistil a obnovil v nás život v plnosti. Tento proces zahŕňa odpustenie tým, ktorí nás zranili, rozpoznanie našich falošných presvedčení a zväzujúcich sľubov a prísah, ktoré sme urobili. Zakaždým, keď odpustíme, uznáme pravdu alebo sme oslobodení z týchto sľubov a prísah, potom sa vplyv tohto zlodeja zmenšuje. Týmto nehovorím, že sme posadnutí démonom, ale ovplyvnení hriechom, ktorý nás zraňuje. 

Nedávno som písala zamyslenie k listu cirkvi v Efeze. Reagovala som na slová: “On ma pozná”. Tak som strávila nejaký čas v meditácii nad tým. V myšlienkach mi prišlo: “Nie som dosť dobrá”, “Príde sa na to”, “Nájdu ma”, “Nerobím to správne”, “Nerobím to, čo by som mala”. Toto spôsobilo úsilie a naháňanie sa. Môj motív pre to, čo som robila, bol založený na strachu, či už urobiť to správne alebo urobiť to, čo by som mala. Ale láska robí veci pre vzťah a spojenie. Žila som so svojim sebaobviňovaním, že nie som “dosť dobrá”. Pýtala som sa Otca, čo mi na to povie, a potom som si zapisovala jeho reakciu. Toto je časť toho, čo som si zapísala z jeho odpovede, ktorú mi vtedy dal. “Moja láska prúdi odo mňa k tebe. Je to trvalý nezastaviteľný kanál. Rieka lásky ku tebe. Nemôžeš urobiť nič, aby si si to zaslúžila. Je to tvoje. Dar, ktorý je zadarmo. Si prijatá taká aká si, aj keby si už nič neurobila. (Ja som vždy mala dlhý zoznam toho, čo mám urobiť.) Toto rozjímanie zmenilo moje srdce z presvedčenia, že “nie som dosť” na vieru, že “som prijatá presne taká aká som”. Výsledkom bolo viac slobody a viac radosti a smiechu. 

Dovolíš Ježišovi, aby vyčistil tvoj chrám? Popros ho, aby k tebe prehovoril a ukázal ti to.

 
 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu