Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPiatok 22.5.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Pavol poznal problémy v mnohých rozličných mestách, ale mal prisľúbenú Božiu ochranu, kým bol v Korinte. Užíval si ochranu Boha Otca rok a pol. V skutočnosti po celý čas, čo bol v Korinte. Ochrana je jedna z rolí, ktoré Otec zastáva; a Pavol prijal ochranu od dokonalého Otca. 

Konzul bol jedným z hlavných sudcov v Rímskej spoločnosti. Prokonzul je niekto, kto býval konzulom, ale slúži ešte určité dodatočné obdobie. Gallio bol prokonzulom v Achájsku, oblasti v strede Grécka, neďaleko Korintu. Bol expertom v Rímskom práve. Jedného dňa Židia povstali proti Pavlovi a priviedli ho ku Galliovi, aby ho potrestal za porušenie židovského zákona. Iba Rimania mohli udeľovať trest smrti. Táto situácia mi pripomína čas, kedy bol Ježiš bol privedený k Ponciovi Pilátovi, ale je tu zásadný rozdiel. Bola to Otcova vôľa, aby Ježiš zomrel na kríži, aby z toho mohlo vzísť väčšie dobro. Avšak, Otcovou vôľou bolo to, aby Pavol pokračoval vo vyučovaní a kázaní v Korinte; takže nikto ho nenapadol, ani mu neublížil. Gallio odmietol Pavla súdiť. Židia, ktorí povstali proti Pavlovi, napadli namiesto neho predstaveného synagógy; urobili to pred súdnou stolicou, priamo pred Galliom. Ale on stále odmietal zasahovať do židovských zvykov. 

Ty a ja, ako Božie deti, máme nárok na Otcovu ochranu. Ťažkosti možno prídu, tak ako sa to stalo aj Pavlovi v Korinte, ale nebudú mať žiadne večné následky. Zatiaľ čo čakáme na to, aby sme videli ako Otec z tej situácie vyťaží niečo dobré, môžeme mu dôverovať a byť pokojní. Čítanie z Jánovho evanjelia zaznamenáva Ježišove slová: “Veru, veru, hovorím vám: Vy budete plakať a nariekať, a svet sa bude radovať.  Budete žialiť, ale váš smútok sa premení na radosť.” Vidíš tam to posolstvo? Možno budeme zakúšať ťažkosti, ale skončí to dobre. Otcovi môžeme dôverovať.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu