Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 23.4.2021

Piatok 23.4.2021

V tomto čítaní je krásny príklad o počutí Boha. Väčšina čitateľov sa sústreďuje na zázračné oslepenie a uzdravenie Šavla, a to je veľmi dôležité. Ale moju pozornosť pritiahla iná pozoruhodná situácia. Dvaja ľudia majú videnia od Pána. Ananiáš sa vo svojej vízii dozvedá o Šavlovi. A Šavol sa vo svojej vízii dozvedá o Ananiášovi. Toto sú dve „slová poznania“; to sú vedomosti, ktoré nebolo možné získať prirodzeným spôsobom; musí to byť zjavené Bohom. A tieto dve slová sa navzájom potvrdzujú. Ak Ananiáš aj Šavol splnia svoje vízie, potom už niet pochýb, že ich počuli od Boha.

Takže komunikuje Boh s tebou a so mnou rovnako? Áno, môže! Toto čítanie mi  pripomenulo pozoruhodný zážitok, ktorý som raz mal. Dovoľ mi porozprávať ti o mojej skúsenosti, a o tom ako môžeme počuť Boha týmto spôsobom.

Raz som išiel na malé cirkevné stretnutie, aby som si vypočul hosťujúceho rečníka, ktorý tvrdil, že je schopný jasne počuť Boha. Bol som skeptický, ale zvedavý. Ale prečo neísť? Všetko, čo musím urobiť je iba sedieť a počúvať nejaké príbehy. V polovici prednášky však rečník požiadal všetkých, aby sa postavili a uvoľnili všetky stoličky. Potom nás rozdelil do dvoch skupín: jedna skupina vytvorila kruh po obvode miestnosti tvárou von; teda boli otočení k stene. Druhá skupina stála za prvou skupinou a každý človek položil ruku na rameno osoby pred sebou. Potom sa ľudia obrátení k stene modlili za videnie a tí, ktorí mali ruku na ich ramene, sa za nich ticho modlili. Bol som jedným z ľudí otočených k stene s niečou rukou na pleci a modlil som sa za videnie. Ale všetko, čo som si predstavoval, bola kuchyňa, ktorú som mohol podrobne opísať. V kuchyni nebol nikto, ale bola tam mačka, ktorú som tiež mohol podrobne opísať. Keď všetci ľudia, ktorí boli obrátení k stene, prijali niečo, čo im prišlo na myseľ, dali sme stoličky späť a všetci sme zase sedeli otočení k rečníkovi. Spýtal sa: ‚Kto by chcel opísať, čo videl vo svojej predstave?‘ A ja som dobrovoľne prišiel dopredu. Myslel som si, že táto ‚vízia‘ je nezmysel; nebol tam nikto, iba mačka! Keď som opísal víziu, nikto sa s ňou nestotožnil. Potom sa však rečník spýtal: „Kto spoznáva túto kuchyňu?“ Niekto povedal: „Ja áno.“ Požiadal ma, aby som popísal ďalšie podrobnosti o farbách a pozíciách okien, a znovu to potvrdil. „To je moja kuchyňa, ale nemám mačku.“ Preto sa rečník spýtal, kto spoznáva tú mačku. Ďalšia osoba povedala: „Ja áno. Mám mačku, ktorá zodpovedá tomu popisu. ‘Potom rečník požiadal osobu s kuchyňou a osobu s mačkou, aby sa spoločne modlili, aby zistili, čo im Boh chcel povedať. Nedozvedel som sa, čo zistili, ale pamätám si, že verili tomu, že počuli Boha konkrétnym spôsobom. Bolo to „slovo poznania“, ktoré viedlo k tomu, že sa modlili spolu. A tvrdili, že počuli niečo od Boha. Predpokladám, že venovali tej modlitbe osobitnú pozornosť vďaka pozoruhodnému spôsobu, akým boli do nej pozvaní.

Tak možno si aj ty ochotný žiadať o sny a vízie a pozvať ostatných, aby ťa podporili modlitbou. Zaznamenaj si konkrétne podrobnosti o tom, čo si vidíš vo svojej predstave. Potom môžeš zdieľať svoju víziu s ostatnými a urobiť zdieľanie videní súčasťou modlitebnej skupiny. Každé takéto zdieľanie musí byť dôverné, a najlepšie bez komentárov.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.