Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 25.3.2022

Piatok 25.3.2022

Požiadali ste niekedy Boha o znamenie? Počúvala som video na YouTube od priateľa, ktorý mal prorocké posolstvo pre Ukrajinu. Vnímal, že Boh na Ukrajine buduje armádu a nad Ukrajinou povstáva Syn spravodlivosti. Kvôli invázii požiadal Pána o jasné znamenie, či je jeho pochopenie správne. V to ráno išiel na konferenciu a vedúci konferencie povedal, že minulú noc mal víziu. Nemával často videnia, ale jeho vízia bola o východe slnka, ktoré vychádza na východe. Bolo to potvrdenie pre môjho priateľa.

Sám Boh sa rozhodol dať znamenie pre nás: Emanuel, Boh s nami. Dokonca aj v najtemnejších časoch, bez ohľadu na to, akými ťažkosťami prechádzame, dokonca aj vo vojne a hrôze, Boh je stále Emanuel; je s nami a je s ľudom Ukrajiny a Ruska.

Mária skutočne vedela a chápala ‚Boh je s nami‘. Stretla anjela a dala svoje „áno“ stavu slobodnej matky so všetkými jeho dôsledkami. Zaujímalo by ma, čo si Mária myslela, keď anjel odišiel. Mala pochybnosti o tom, čo videla a počula? Koniec koncov, to, čo sa stalo, bolo neskutočné. Nepýtala si znamenie, ale jedno predsa dostala. Jej sesternica Alžbeta, ktorá bola neplodná, a po plodnom veku bola tehotná! To Márii ukázalo, že Bohu nie je nič nemožné.

Ježiš prišiel, aby uspokojil obetný systém. Zákon vyžadoval opakované obete ako platbu za hriech. Boh však už takéto obete viac nechcel. Ježiš teda prišiel v ľudskej podobe, aby sa ponúkol ako posledná a jediná nevyhnutná obeť. Viacnásobné zápalné obete a obete za hriech nemohli priniesť slobodu od hriechu. Ježiš teda povedal: ‚Hľa, prichádzam – vo zvitku knihy je napísané o mne – aby som plnil tvoju vôľu, Bože.’ Kvôli Ježišovej voľbe byť obetným baránkom sme svätí a očisťovaní.

Ak zápasíte s akýmikoľvek ťažkými okolnosťami, pamätajte, že Boh je s vami a že pre Boha nie je nič nemožné.

(Priateľ – Dominic McDermott: Prorocké posolstvo pre Ukrajinu – anglický originál)