Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 29.4.2022

Piatok 29.4.2022

Myslela som si, že ten, kto je slepý, nevidí a žije v tme, ale mýlila som sa. Rozprávala som sa s niekým, kto bol registrovaný ako slepý. Povedal mi, že častým predmetom rozhovorov medzi nevidiacimi je to, koľko toho dokážu vidieť. Málokto z nich žije v úplnej tme a majú rôzne schopnosti rozlíšiť úrovne svetla a tieňa.

Ježiš je svetlo. V ňom nie je žiadna tma, ale my máme rôzne úrovne svetla a tieňa. Je to ako keby svetlo, ktoré nesieme, ktorým je Ježiš v nás, bolo zahalené; trochu ako keď tienidlo bráni svetlu žiarovky. Táto prekážka je spôsobená hriechom. A keď sme oslobodení od hriechu, dovolíme, aby z nás vyžarovalo viac Ježišovho svetla.

Spomeňte si na poslednú večeru, ktorú mal Ježiš so svojimi učeníkmi. Ježiš sa podelil o chlieb s Judášom, ktorý potom odišiel. Rozhodol sa zradiť Ježiša. V tej chvíli vošiel Satan do Judáša a bola noc. Fyzicky to bol koniec dňa, a preto nastala noc, duchovne to bol tiež čas temnoty, keď Satan prevzal kontrolu nad Judášom. Toto bola naozaj tmavá noc.

Svetlo a tma sa teda používajú na označenie rozdielu medzi Ježišom a Satanom a kráľovstvami, ktoré každý z nich predstavuje. Kráľovstvo svetla charakterizuje pravda, svätosť, čistota, láska, otvorenosť a ovocie Ducha. Kráľovstvo temnoty zase lží, zlo, skrytosť, smrť a skaza. Ježiš prišiel, aby nás vyslobodil z kráľovstva temnoty.

Sme povolaní rozpoznať a vyznať svoje hriechy a vyniesť ich na svetlo. Jedným zo znakov, že hriech pôsobí v našich životoch, sú narušené vzťahy. Keď spoznáme svoju temnotu alebo svoju časť v narušených vzťahoch a vyznáme to, Ježiš nám odpúšťa a očisťuje nás. Sme od toho oslobodení; od každej neprávosti a jeho svetlo žiari potom cez nás jasnejšie. Žehnám vám, aby ste každý deň žiarili jasnejšie.