Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 8.1.2021

Piatok 8.1.2021

Pozerala som film Dobrodružstvá lode Ranný pútnik; film natočený podľa knihy Narnia od C.S. Lewisa. Lucy, Edmund a ostatní boli napadnutí morskou príšerou a čelili nezvládnuteľnej situácii. Lucy reagovala výkrikom: “Aslan, pomôž!” Vo filme Aslan reprezentuje Ježiša.

Učeníci tiež čelili nezvládnuteľnej situácii. Bol tu nekonečný zástup hladných ľudí a na dohľad žiaden supermarket ani donášková služba! Svetská múdrosť im hovorila: “pošlite zástup preč”. Ale Ježiš to videl z inej perspektívy. Požiadal učeníkov, aby nakŕmili hladný dav. Odpovedali neveriacky, pretože to bolo nemožné. Ježiš teda pomohol. Požiadal ich, aby zistili, čo majú. Potom vzal to málo, čo mali, požehnal to a vzdal vďaky. A všetci jedli a boli nasýtení, dokonca s dvanástimi košmi zvyškov.

Keď čelíme nezvládnuteľným situáciám, prvou požiadavkou je volať o pomoc tak, ako to urobila Lucy, potom konať so srdcom plným súcitu ako Ježiš. Konáme s láskou, pretože láska je od Boha. Keď milujeme, poznáme Boha a privedieme ho do našej situácie. Keď konáme bez lásky, sme sami a bez Boha. O koľko lepšie je kráčať s Bohom po celý tento život. Ďalej sa pozrieme na to málo, čo máme. Môže sa to zdať v našich očiach úplne nedostatočné, ale Boh je s nami a má plán. Gideon bol v boji proti Amalekitom v nezvládnuteľnej situácii. Na porazenie obrovskej armády mal iba tristo mužov, ale napriek svojmu strachu, chveniu a pocitu nedostatočnosti zvíťazil. Rovnako ako on môžeme dôverovať Božiemu plánu a zámerom. Nakoniec je tu sila v požehnaní, takže žehnáme ostatným a ďakujeme za to málo, čo máme. Z tohto miesta je Boh schopný urobiť viac, ako si môžeme pýtať alebo si predstaviť.

Modlím sa, aby vaša neriešiteľná situácia bola vyriešená Božou láskou a prítomnosťou.

🔎 Ochutnávka piatej prednášky zo seminára Otcovo srdce.
📽  Celé Robertovo vyučovanie (č. 5) nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.