Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – pondelok 13.5.2019

Pondelok 13.5.2019

Liturgické čítania na dnešný deň

Ježiš hovorí: “Moje ovce počúvajú môj hlas.”

Dlho som neverila, že počujem Ježišov hlas. Nie som si istá, akým spôsobom som očakávala, že ho budem počuť, ale nebolo to tak, ako som to prežívala. Občas mi ľudia hovorili, že Boh skrze mňa prehovoril. Mala som problém tomu uveriť. Jedného dňa som čítala Písmo a zrazu mi napadlo, že tento úryvok je dôležitý pre jednu konkrétnu pani. Keď som jej povedala tento úryvok, odpovedala mi, že Boh jej stále opakuje tieto slová. Uzavrela som to tak, že som počula jeho hlas, ale nevedela som o tom. Tak Boh ku mne hovoril cez Písmo a v mojich myšlienkach.

Uvedomila som si, že som uverila klamstvu. Klamstvo bolo, že nepočujem Boha. Tak som toto klamstvo zlomila. Aká je Božia pravda? Jeho pravda je “moje ovce počúvajú môj hlas”. Možno aj ty potrebuješ zlomiť toto klamstvo a spýtať sa Ježiša na jeho pravdu.

Peter bol v Joppe a počul Boží hlas. Dostal videnie, obraz. V tomto obraze mal urobiť niečo, čo bolo proti jednému z pravidiel v jeho srdci. Jeho odpoveď bola “nie”. Tiež počul hlas. Mohol to byť zreteľný hlas, alebo hlas v jeho myšlienkach, alebo niekto, kto rozprával v jeho obraze. Potom prišli traja muži a žiadali, aby šiel s nimi. Znovu počul, ako k nemu hovorí Duch a tak šiel s nimi.

Aj Kornélius mal videnie a počul Boha. Všetko sa potvrdilo, keď sa Duch Svätý vylial na ľudí počas Petrovho svedectva o Ježišovi a o všetkom, čo urobil.

Aj dnes Boh stále hovorí. V našich myšlienkach, cez Písmo, sny a obrazy, okolnosti, cez ľudí, náhody (pozn. anglicky “coincidence” – Robert a Vicki používajú slovíčko “God-incidence”, teda že “náhoda” je od Boha), cez vyliatie Ducha Svätého. Počul si ho? Veríš, že k tebe hovorí? Nemusíme byť dobrí alebo super duchovní, aby sme ho počuli. Raz prehovoril dokonca cez somára! Inokedy zasa hovoril k vrahovi, a ten ho počul!

Keď je naša duša smädná po živom Bohu, on uspokojí náš smäd. Pros a dostaneš. Pros o Ducha Svätého; on je dobrý a bezpečný. Popros ho, aby viedol tvoje myšlienky, aby ti dával obrazy a sny a hovoril k tebe akokoľvek bude chcieť. Buď otvorený na prijímanie. Keď máš pocit, že si niečo počul, porozprávaj sa s niekým duchovne dospelejším a over si to s ním. Takisto sleduj, ako sa vyvíjajú udalosti, keď nasleduješ vnuknutia Ducha.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.