Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – pondelok 16.5.2022

Pondelok 16.5.2022

Jednou z mojich obľúbených kapitol v Biblii je 14. kapitola Evanjelia sv. Jána. Je to miesto, kde nás Ježiš predstavuje svojmu Otcovi a Duchu Svätému. Začína tým, že svojim učeníkom hovorí, aby sa ich srdcia neznepokojovali, ale aby mu dôverovali. Akú moc má dôvera! Keď mu dôverujeme, veríme v jeho lásku a dobrotu, prekoná to naše okolnosti.

Ježiš potom hovorí o svojom odchode k Otcovi, kde nám pripraví miesto, aby sme aj my mohli byť s Otcom. Patríme do Otcovho domu a rodiny. Ježiš je cesta k Otcovi, on je pravda a dáva nám život. Ježiš k nám vystiera ruku, aby nás priviedol k Otcovi a Duch Svätý spochybňuje všetky naše presvedčenia, ktoré nie sú v súlade s Ježišovou pravdou.

Dnes čítame o cykle lásky. Milujeme, pretože On prvý miloval nás (1 Jn 4,19). Takto prijímame lásku. Je to prvý krok. V dôsledku toho, že sme milovaní, lásku vraciame – zachovávame prikázanie milovať ako najlepšie vieme. V dôsledku toho sme milovaní Ježišom a Otcom, ktorí prichádzajú a spravia si v nás a s nami svoj príbytok. A Duch Svätý je naším pomocníkom a učiteľom, ktorý nás privádza k hlbšej láske.

Predstavujem si kruh lásky s Otcom, Ježišom a Duchom Svätým, ktorí majú toľko lásky, že ju chcú rozdávať. Boh teda stvoril Adama a ženu, aby sa stali súčasťou tejto rodiny lásky. Ale všetci vieme, že sa to pokazilo – do sveta vstúpil hriech a spôsobil naše oddelenie sa od lásky. Prestali sme byť súčasťou kruhu lásky. Ježiš zomrel, aby nás vrátil späť do kruhu lásky. Vystiera ruku, aby nás s pomocou Ducha Svätého priviedol späť. Vieš si predstaviť týchto troch stojacich v kruhu? Požiadaj Ducha Svätého, aby ťa viedol. Ježiš k tebe vystiera ruku. Podáš mu tú svoju a necháš sa vtiahnuť do kruhu lásky? Ak sa vyskytne nejaký problém, požiadaj Ježiša, aby ti odhalil pravdu a požiadaj Ducha Svätého, aby ťa viedol. Otec je dobrý, spoľahlivý, chce ťa privítať a spraviť si u teba domov. Prídeš k nemu? Dovolíš mu, aby prišiel k tebe? Jeho náručie ťa čaká.