Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – pondelok 20.6.2022

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPondelok 20.6.2022

Liturgické čítania na dnešný deň

„Nesúďte, aby ste neboli súdení.“ Robert a ja sme sa ohľadom tohto verša nezhodli. Robert mal nejakú poznámku, načo som mu povedala, aby nesúdil. Ak súdi iných, sám bude súdený. Odpovedal mi, že potrebujeme vedieť vyhodnotiť situácie a rozhodnúť sa medzi dobrom a zlom. Trvala som však na tom, že Ježiš povedal: „Nesúďte!“ Kto mal pravdu, Robert alebo ja? Robert. V Evanjeliu podľa Jána 7, 24 Ježiša kritizoval celý zástup, pretože uzdravil človeka v sobotu. Jeho odpoveď znela: „Nesúďte podľa zdania, ale súďte spravodlivo.“ Spravodlivý súd je teda potrebný.

Pri posudzovaní musíme byť opatrní, pretože nikdy nevidíme celý obraz. Len Boh pozná pravdu o každej situácii. Potrebujeme sa vyhnúť kritike, ohováraniu, odsudzovaniu a tvrdému alebo neľútostnému postoju. Ak sme si zatvrdili srdce, je pravdepodobné, že akýkoľvek náš úsudok bude nesprávny. Ježiš nás vyzýva, aby sme boli milosrdní, ako je milosrdný náš Nebeský Otec.

Chceme milosť a milosrdenstvo, alebo súd? Táto voľba určuje spôsob, akým sa s nami zaobchádza a čo budeme zažívať. Myslím si, že všetci túžime po milosti a milosrdenstve, uprednostnime teda súcit a láskavosť pred súdom!

Rada by som ti predostrela nasledujúcu myšlienku, nad ktorou už dlho premýšľam: „Čo ak ti každá situácia, v ktorej sa ocitneš, má ukázať, čo je v tvojom srdci? A Otec ti to ukazuje, aby sa tvoje srdce uzdravilo.” Aplikujme to na Ježišovo učenie. Keď sa nám veci nepáčia, sme v pokušení kritizovať druhých a obviňovať ich. Zhodíme toho druhého, aby sme vyzdvihli seba a cítili sa lepšie. Toto je to nesprávne posudzovanie. Vidíme smietku, problém v živote toho druhého, ale nerozpoznali sme oveľa väčší problém v našom vlastnom živote, brvno v našom vlastnom oku. Takže, v prvom rade sa potrebujeme vysporiadať s brvnom – problémom v našom vlastnom živote. Čo ma v tejto situácii prinútilo reagovať? Všímaj si myšlienky, pocity, reakcie a presvedčenia. Čo sa stalo v minulosti, najmä v detstve, čo spôsobilo túto reakciu? Odpustenie, rozpoznanie nesprávnych presvedčení a prijatie Ježišovej pravdy odstráni brvno. Keď sami prejdeme týmto procesom, môžeme pomôcť ostatným, aby ním prešli aj oni. Naše svedectvo tak môže pomôcť druhým odstrániť smietku. U mňa tento proces fungoval a zmenil môj život. Dúfam, že pomôže aj tebe.

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko
Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko

Spoznajte viac seminár Otcovo srdce
🎥 Videoseminár s Robertom a Vicki de Hoxar
🎧  Podcasty s prednáškami z Otcovho srdca
📖  Kniha Hoxarovcov Život v Otcovej láske

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Spôsob prijímania týchto emailov môžete upraviť alebo sa úplne odhlásiť z odberu