Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPondelok 23.3.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Keď čítaš Izaiáša, všimni si všetky tie dobré emócie a prísľuby. Aký by bol život, keby existovala len radosť a plesanie a žiadny plač, trápenie, alebo predčasná smrť? Aký by bol život, keby prevládala prosperita, dostatok a pokoj? Aké by bolo vedieť, že už niet žiadnej kritiky ani posudzovania, a že je tu niekto, kto má v tebe zaľúbenie a raduje sa z teba?

Je toto všetko len nejaký vzdialený prísľub, týkajúci sa neistého času v budúcnosti, keď Ježiš opäť príde? Bude nový Jeruzalem. Bude to úžasné a skvelé, bez sĺz, smrti, smútku, plaču alebo bolesti, pretože starý poriadok vecí sa pominul. Pozri Knihu Zjavenia sv. Jána 21, 4. No bolo by možné vstúpiť do takéhoto života už teraz? Dávid by odpovedal „áno“. Žalm vyjadruje radosť z tejto premeny starého života na nový život radosti, chvály a tanca.

A čo kráľovský úradník? Ježiš sa ho vypytoval, aby zistil, čo je v jeho srdci. Hľadal len znamenia a zázraky? Nie. Jeho srdce bolo zlomené smútkom nad jeho synom. Ježiš videl jeho srdce a zareagoval uzdravením chlapca. Predstavte si radosť a plesanie tohto otca. Smrť bola zničená ako predchuť chvíle, keď Ježiš porazí smrť na kríži.

Ako sa to týka nás? Zistili sme, že keď sa ľudia stretnú s Otcom, ich srdcia a životy sa zmenia. Pre mňa to nebola okamžitá zmena zo dňa na deň. Bola to cesta, počas ktorej som bola raz hore a raz dolu, pripomínala jazdu na horskej dráhe. Počas dlhej doby pre mňa každý kurz Školy Otcovho srdca znamenal aj vstup na túto horskú dráhu. Postupom času však ubúdalo chvíľ, keď som bola „dolu“. Tiež som zistila, že keď som uznala svoj poklesok, odpustila a pozvala Ježiša do danej situácie, opäť som sa dostala „hore“. Každý okamih a životná situácia je príležitosťou priblížiť sa k Otcovi a zažiť viac jeho lásky a radosti.

A čo ty? Kde na horskej dráhe sa nachádzaš? Ak si hlboko dolu, súvisí to s nejakou situáciou, ktorá sa spája s tvojím detstvom? Dokážeš odpustiť, čo sa stalo, a zažiť radosť a potešenie, ktoré plynú z návratu do výšin jeho lásky a slobody?

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu