Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – pondelok 9.5.2022

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPondelok 9.5.2022

Liturgické čítania na dnešný deň

Nedávno ma zaujal tento citát: „Prítomnosť Božej milosti v tomto svete podnecuje sily tohto sveta, aby konali s nehoráznou krutosťou.“ (Monty Williams, SJ: The Gift of Spiritual Intimacy (Dar duchovnej intimity), str. 136). Videli sme to, keď Herodes zabil všetky malé deti v okolí Betlehema. V súčasnosti to sledujeme na Ukrajine. Pozorujeme to na vlkoch, zlodejoch a zbojníkoch, ktorí číhajú okolo ovčinca. Vyčkávajú, aby mohli kradnúť, zabíjať a ničiť. Využívajú každú príležitosť. A možno sme už všetci zažili ich konanie – či už fyzicky, emocionálne alebo duchovne.

Už ťa niekedy okradli? Pamätám si dva také prípady, pričom oba vo mne zanechali pocit zraniteľnosti, narušenia, nevoľnosť v žalúdku a neistotu prameniacu z toho, že sa to môže zopakovať. Zažil si niečo z toho? Alebo inú podobnú reakciu?

Nemôžeme sa vyhnúť temnote vo svete, ale môžeme sa spojiť a byť s pastierom, ktorý je prítomný v temnote. V Ježišových časoch zvykol pastier ležať v bráne do ovčinca, aby strážil a chránil svoje ovce. Ježiš položil svoj život za to, aby sme mohli vojsť do ovčinca. On je bránou, ktorou vstupujeme a zároveň bránou, ktorá nás chráni.

Pastier volá svoje ovečky po mene. Ježiš pri hrobe vyslovil meno „Mária“ a ona ho okamžite spoznala. Vo videní počas modlitby oslovil Petra. Vyslovuje aj naše mená. Počul si ho vysloviť to tvoje? Skús si nájsť pokojné miesto, kde by si mohol počúvať, ako ťa dnes volá.

Dlho som neverila, že môžem počuť, ako ku mne Boh hovorí. Bola to lož, podvod Zlého. Keď som to rozpoznala, oľutovala som, že som uverila klamstvu a odvolala som svoj súhlas s týmto klamstvom. Vyhlásila som, že som jednou z Ježišových oviec, ktoré počujú jeho hlas – Ježišovu pravdu. Odvtedy je naša komunikácia oveľa lepšia. V Petrovom príbehu pozorujeme niektoré spôsoby, akými Boh hovorí: cez myšlienky, sny a vízie, prostredníctvom ľudí a okolností, cez konanie Ducha Svätého a prostredníctvom anjelov. Existujú aj ďalšie spôsoby.

Boh prichádza, aby nám dal život. Ba čo viac, dáva nám život v plnosti. Do života v plnosti vstupujeme, keď nasledujeme Ježiša a počúvame slová, ktoré nám hovorí. Je tu pre každého.

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko
Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko

Spoznajte viac seminár Otcovo srdce
🎥 Videoseminár s Robertom a Vicki de Hoxar
🎧  Podcasty s prednáškami z Otcovho srdca
📖  Kniha Hoxarovcov Život v Otcovej láske

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Spôsob prijímania týchto emailov môžete upraviť alebo sa úplne odhlásiť z odberu