Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiSobota 23.5.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Keď sa s Robertom venujeme týmto zamysleniam, jeden z nás píše, druhý si to potom prečíta a skontroluje. Keď sme s tým začali, museli sme byť veľmi opatrní. Chceli sme si byť istí, že sa ten druhý nebude cítiť kritizovaný alebo odmietnutý. Niekedy sme okolo seba chodili ako po špičkách. Deje sa to aj v každodenných situáciách. Robert sa nedávno venoval úprave záhrady. Keď ja vidím nejakú nedokončenú prácu, hneď si predstavím problémy, ktoré by z toho mohli vzísť. Robert sa pozrie na tú istú situáciu a vidí príležitosť. Niekedy to vedie k výmene názorov; stalo sa to aj minulý týždeň. Nedopadlo to dobre. Cítila som sa nevypočutá; Robert sa cítil nedocenený a chcel s tou prácou skončiť. Neskôr tá búrka pominula; stále sa ľúbime a vyberáme si jeden druhého. Vzťah bol obnovený.

Priscilla a Akvila museli byť tiež opatrní; mali problém, ktorý bol zároveň príležitosťou. Apollo bol dobrým učiteľom, ktorý bol zapálený pre Krista a správne učil o Ježišovi. Ale niečo tam chýbalo, Apollo totiž prijal len Jánov krst. Tak si ho vzali k sebe a vysvetlili mu, že potrebuje poznať Ducha Svätého. Apollo ich počúval a nechal sa poučiť. Prijal to, čo mu povedali a prijal aj Ducha Svätého. Keď išiel do novej oblasti, prijali ho a on mohol ďalej šíriť evanjelium. To je príklad dobre zvládnutej zložitej situácie. Kiež by som si túto časť Písma prečítala pred naším incidentom v záhrade.  

Môžeme si z tohto vziať zopár rád pre riešenie našich hádok alebo výmen názorov. Po prvé, je dobré hovoriť priamo s osobou, ktorej sa náš problém týka. Je lákavé rozoberať problém s inými ľuďmi. Ale to môže viesť k ohováraniu. Niekedy poprosíme iných, aby sa modlili za našu situáciu. Je dobré sa modliť, ale ak tá modlitba je za konkrétneho človeka, je dobré mať jeho dovolenie. Inak to tiež môže viesť k ohováraniu. Po druhé, skús si uvedomiť všetko dobré, čo je v danej situácii. Po tretie, vyber si bezpečné prostredie na takýto rozhovor. Po štvrté, skús neobviňovať ale vyjadriť svoje pocity a obavy. A ako vždy, predtým, než začneš, popros Ducha Svätého aby ťa viedol do pravdy.

V Jánovom evanjeliu je tiež problém, ktorý môže byť aj príležitosťou. Problém je, že nedostávam to, o čo prosím, aj napriek tomu, že o to prosím v Ježišovom mene. To môže viesť k otázkam a k sklamaniu. Príležitosťou je čítať a prijať Ježišove slová. OTEC MA MILUJE. Nemusím byť sklamaná, že Ježiš sa za mňa nebude prihovárať. On to už nemusí robiť, pretože ja mám priamy prístup k Otcovi a OTEC MA MILUJE. Keď sa na to sústredím a prijímam túto lásku, moje srdce sa mení dôverou k nemu. Verím, že chce pre mňa to najlepšie a má pre mňa dobré plány a zámery. Možno nerozumiem jeho cestám alebo jeho načasovaniu, ale môžem bezpečne odpočívať v jeho láske. 

Využiješ príležitosť tejto chvíle aby si sa sústredil na Otcovu lásku, ktorú má pre teba

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu