Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 7.5.2022

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiSobota 7.5.2022

Liturgické čítania na dnešný deň

To sú úžasné príbehy o Tabite a Eneášovi. Stávajú sa ale takéto veci ešte dnes? Pred nejakým časom sme navštívili pastora z Ugandy, ktorý trávil šesť mesiacov Spojenom kráľovstve. Jeho snom bolo vidieť niekoho, kto vstal z mŕtvych. Vtedy dostal správu od svojho asistenta v Ugande. Dieťa, ktoré zomrelo, bolo prinesené do kostola. Kázeň bola o niekom, kto vstal z mŕtvych. Už nikto nepočúval kázeň, všetci čakali na asistenta pastora, aby vzkriesil dieťa z mŕtvych. A on tak urobil! Inokedy sme boli v Nórsku a počuli sme nasledujúci príbeh. Líder cirkevného spoločenstva mal službu pre Mauritániu. Jedného dňa dostal telefonát od ľudí, ktorí tam boli. Signál bol slabý, ale pochopil, že čakali na modlitbu. Jediné, čo mu napadlo, bolo ‘Ži, ži, ži’. Potom spojenie spadlo. Ďalší deň dostal email, ktorý ho informoval, že muž, za ktorého sa modlil, vstal z mŕtvych. 

Obidva tieto príbehy sú z Afriky. Chcela by som vidieť niekoho, kto bol vzkriesený, ale nepáči sa mi myšlienka, že by som mala ísť do Afriky! Boh nie je viazaný na miesta. Prečo som teda o niečom takom nepočula na Slovensku alebo v Spojenom kráľovstve? Je to tajomstvom, ale nemení to moju vieru a dôveru v Boha, hoci tom nerozumiem. 

Ježiš sa rozprával s mnohými jeho nasledovníkmi a hovoril im, že musia jesť jeho telo a piť jeho krv. To znelo strašne pre mnoho tých ľudí. Mnohí jeho učenie nemohli prijať a odvrátili sa od neho. Boli urazení. Nerozumeli tajomstvám a hlbokým duchovným pravdám. Máme viac možností. Môžeme zaútočiť alebo dôverovať, hoci nerozumieme. Šimon a Peter dôverovali. Čo urobíš ty?

Toto môžeme aplikovať do nášho každodenného života. Keď najbližšie budeš mať pokušenie na obranu, zastav sa a modli sa. Buď nájdeš skrytú pravdu, alebo sa objaví mystérium, ktoré nám dáva príležitosť dôverovať. Tak či onak, zachováš si pokoj.

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko
Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko

Spoznajte viac seminár Otcovo srdce
🎥 Videoseminár s Robertom a Vicki de Hoxar
🎧  Podcasty s prednáškami z Otcovho srdca
📖  Kniha Hoxarovcov Život v Otcovej láske

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Spôsob prijímania týchto emailov môžete upraviť alebo sa úplne odhlásiť z odberu