Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 17.2.2021

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiStreda 17.2.2021

Liturgické čítania na dnešný deň

Ak dnes počujete jeho hlas, nezatvrdzujte svoje srdcia.

Boh stále hovorí. Jedným zo spôsobov, ktorým hovorí, je prostredníctvom našich okolností. Pred dvoma dňami sme videli, že Kain zatvrdil svoje srdce. Možno sa to stalo v detstve kvôli súrodeneckej rivalite. Boh vedel, čo bolo v Kainovom srdci; použil odmietnutie, aby to Kainovi ukázal. Videli sme zmätok emócií, ktoré Kaina ovládli a aj jeho reakciu na ne.

Keď som uverila, že Boh je aktívny vo všetkých mojich okolnostiach, mohla som akúkoľvek negatívnu reakciu využiť na dobro. Keď dôjde k negatívnej reakcii, kladiem si otázky: Na čo myslím? Čo cítim? Ako chcem odpovedať? Čo sa mi ako dieťaťu stalo, čo túto reakciu spôsobilo? Aká spomienka je spojená s touto reakciou? Zvyčajne si zapíšem všetky odpovede, ktoré mi napadnú. Niekedy zistím, že mám nesprávne presvedčenie, ktoré Ježiš nemá. Ak je to tak, prestanem s ním súhlasiť a prosím Ježiša o jeho pravdu. Niekedy zistím, že niekomu potrebujem odpustiť. Niekedy stretnem Ježiša v spomienke a on veci zmení. Pre mňa je to spôsob návratu k Bohu celým srdcom.

Izraeliti boli povolaní vrátiť sa k Bohu celým svojím srdcom. Ich zvykom bolo trhať si oblečenie a sypať si popol na hlavu na znak zbožného smútku. To sa stalo Mardochejovi (Ester 4, 1). V Knihe proroka Joela krajinu napadli kobylky; boli všade. Joel teda vyzýval všetkých ľudí, aby sa postili, modlili a robili pokánie. Bol to naliehavý výkrik, aby prestali robiť čokoľvek robili a prišli k Pánovi. Toto sa stalo nedávno v Afrike. Bola som v kontakte s priateľmi, ktorí sú misionármi v Tanzánii. Keď covid prvýkrát zasiahol krajinu, prezident vyzval všetkých na trojdňový pôst a modlitby.

Boh je Bohom lásky; je milostivý, milosrdný, láskavý, súcitný a nechce trestať svoje deti. Môžeme k nemu teda prísť bez strachu. Pozná nás a chce, aby sme boli s ním. Keď spoznáme, že sme robili zlo, a uznáme svoj hriech, očistí nás. Krv Ježiša Krista, nášho bezhriešneho Spasiteľa nás očisťuje od všetkého zlého. Prijímame to v spoločenstve; je to silné. Vďaka tomu je naše srdce čisté, radosť sa obnovuje a v našej vďačnosti chválime Boha.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko


🔎 Desiata prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu
Panduan Daftar QQ Pkv Games BandarQQ Pada Situs Judi BiangQQ