Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 22.6.2022

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiStreda 22.6.2022

Liturgické čítania na dnešný deň

“Chráňte sa falošných prorokov, prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci.” Ježiš
Tento verš je veľmi užitočným pohľadom na spôsob, akým Ježiš vidí veci. Po prvé, falošní proroci sú nebezpeční, a preto sa musíme mať na pozore. Ak ich počúvame, ohrozujú náš večný život a pokojné srdce. Možno vás prekvapí, že falošní proroci sú aktívni aj dnes. Len tento týždeň išla Vicki a niektorí ďalší do divadla pozrieť si ‚Jozefa a jeho úžasný pestrofarebný plášť.‘ V tejto hudobnej interpretácii biblického príbehu sú biblicky nepravdivé informácie. Napríklad vo veľmi zábavnej produkcii má Jozef sexuálny vzťah s Putifarovou manželkou. Zatiaľ čo v knihe Genezis je Jozef falošne obvinený a uväznený, keď odmietol takýto vzťah. Vidíte čo sa deje? Moderná inscenácia má bližšie k falošným obvineniam, ktorým Jozef čelil, než k pravde. Deje sa tak preto, lebo cieľom inscenácie je skôr pobaviť než poučiť. Mnoho ľudí má málo vedomostí o Biblii alebo o kontakte s autentickou kresťanskou vierou. Takže môžu byť menej priťahovaní k Biblii, ak si myslia, že hudobné spracovanie je správne. Ich príležitosť získať večný život a pokojné srdce sa im tak vzďaľujú. Niet divu, že nám Ježiš hovorí, aby sme si dávali pozor. Bohužiaľ, v Spojenom kráľovstve sú falošné správy o kresťanskej viere v médiách bežné.

Ježiš nám hovorí, že falošní proroci môžu vyzerať a znieť úprimne. Ako teda môžeme rozlíšiť falošného proroka od pravého proroka? Ježiš nám to hovorí jasne. Sú to draví vlci. Ľudia hľadajú pozície vplyvu alebo moci z jedného z dvoch dôvodov. Buď chcú túto silu použiť na nasýtenie iných, alebo na ich konzumáciu. Niektorí ľudia tvrdia, že počujú Boha, a všetci okolo nich cítia povzbudenie, pomoc, budovanie, vedenie a útechu. Iní, hoci si nárokujú Božie vedenie, zanechávajú za sebou stopu narušených vzťahov; ich kolegovia utrpeli bolesť, sklamanie, posudzovanie, kontrolu alebo odmietnutie.

Čo teda máme robiť, ak falošných prorokov rozoznáme podľa znakov, že sú skôr konzumentmi života než darcami života. Nie je nám povedané, aby sme s nimi bojovali alebo ich konfrontovali. Nie je nám povedané, aby sme ich súdili a stavali sa proti nim. Je nám jednoducho povedané, aby sme si dávali pozor. Dávať pozor znamená byť bdelí. Keď si uvedomujeme negatívny duchovný vplyv, môžeme niečo urobiť. Môžeme žiť svoj vlastný život v opačnom duchu. Napríklad, ak sme obklopení sťažovateľmi, môžeme sa rozhodnúť byť vďační. Keď sa stretneme so zúfalstvom, môžeme mať nádej. Keď okolo seba počujeme kritiku, môžeme sa rozhodnúť pochváliť ľudí. Jednoducho tým, že robíme tieto veci, môžeme zmeniť duchovnú atmosféru.

Môžete sa rozhodnúť, že budete čo najviac podporujúcou, optimistickou a povzbudzujúcou osobou vo vašej komunite (na pracovisku, v kostole, v rodine, v spoločenskom klube). Ak to urobíte, budete prekvapení, ako porastiete v priazni svojho okolia. Dobré ovocie pochádza z toho, že ste skutočným dieťaťom svojho Otca v nebi. Tak ako Ježiš bol a stále je skutočným Synom svojho Nebeského Otca.

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko
Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko

Spoznajte viac seminár Otcovo srdce
🎥 Videoseminár s Robertom a Vicki de Hoxar
🎧  Podcasty s prednáškami z Otcovho srdca
📖  Kniha Hoxarovcov Život v Otcovej láske

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Spôsob prijímania týchto emailov môžete upraviť alebo sa úplne odhlásiť z odberu