Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 27.4.2022

Streda 27.4.2022

‚Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby každý, kto v neho verí, mal večný život.‘

Na Veľký piatok boli Ježišove posledné slová „Je dokonané“. Na kríži niesol všetky  hriechy a temnotu tohto sveta. Nedokážem pochopiť hĺbku tej agónie, utrpenia a bolesti. Čokoľvek sme prešli, čímkoľvek prechádzame a čokoľvek má prísť, on zažil a vydržal to isté a ešte viac. Toto všetko urobil pre mňa a pre teba z lásky. Boh, Otec, Syn a Duch Svätý nás tak milovali, že si vybrali cestu vlastného utrpenia, aby nás priviedli k sebe. Ježiš vedel, čomu bude čeliť; videli sme jeho boj so silami temnoty na púšti po jeho krste a opäť v Getsemane. Boh nás tak miloval, že Ježiš povedal v Getsemane „áno“. Boh nás tak miloval, že Ježiš niesol svoj kríž a zomrel na kríži. Boh nás tak miloval, že Otec videl, ako jeho milovaný Syn zomiera na kríži. Nie je to nejaký vzdialený a ľahostajný rodič, ale prítomný a trpiaci so svojím Synom. Aj on všetko cítil a vydržal pre mňa aj pre teba. Nedávno som počula o matke, ktorá utiekla z Ukrajiny, keď sa dozvedela, že jej dvaja synovia boli obaja zabití v boji. Kričala a utekala. Jej agónia a smútok boli ohromujúce; toto je utrpenie jednej matky. Otec to pozná; Ježiš to niesol. Boh nás tak miloval, že Otec znášal bolesť a utrpenie za mňa a za teba. Boh nás tak miloval, že Ježiš prelomil bariéru hriechu, ktorá nás oddeľovala od Otca. Ježiš prišiel a znášal bolesť a utrpenie, aby sme mohli prísť k Otcovi. Vzťah, ktorý bol narušený v záhrade Eden, bol obnovený. Takže teraz prichádzame k Otcovi skrze Ježiša a sme vítaní. Máme večný život; úžasnú budúcnosť. Už neexistuje žiadne odsúdenie. Wow. Žiadna kritika, žiaden súd, len náruč dokorán, ktorá nás prijíma a víta.

Ježiš prichádza ako svetlo sveta; Veci skryté v tme vynáša na svetlo. Prvým krokom k slobode je rozpoznať veci temnoty. Keď sa raz dostanú na svetlo, môžu byť preskúmané, spracované a odpustené, potom príde sloboda. Vidíme farizejov pohltených žiarlivosťou, ktorí uvrhli učeníkov do väzenia. Učeníkov oslobodil anjel a oni odvážne hovorili o slobode, ktorú prináša Ježiš. Ste zasiahnutí žiarlivosťou? Buď na niekoho žiarlite, alebo ste vo väzení niečej žiarlivosti? Keď na to miesto žiarlivosti príde Otcova láska, väzenské mreže sú prelomené a zajatci sú prepustení na slobodu. Porozprávajte sa s Bohom, Otcom, Ježišom alebo Duchom Svätým, s tým, s ktorým sa vám najľahšie rozpráva. Porozprávajte sa o situácii, v ktorej sa nachádzate. On chce oslobodiť tých, ktorí sú obeťami žiarlivosti.

„Lebo Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného Syna, aby každý, kto v neho verí, mal večný život“ je veľmi široký výrok. Keď si poviete, Lebo Boh ma tak miloval, bude to osobné. Chcela by som vás povzbudiť, aby ste hovorili: „Veď Boh ma tak miloval, že dal svojho jednorodeného Syna, aby som mal večný život“, kým sa tie slová nestanú viac než len to, čo vie hlava; stanú sa pravdou vo vašom srdci.