Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 28.4.2021

Streda 28.4.2021

Včera sme sa pozreli na nečakané následky. Pretože si nedokážeme ani len predstaviť plán, ktorý pre nás Boh má, môže nás prekvapiť, keď sa stane. Takže prenasledovanie veriacich v Jeruzaleme neočakávane viedlo k tomu, že Šavol a Barnabáš podporili veľký rast komunity v Antiochii. A akej komunity! Proroci a učitelia, Herodesovi priatelia a ďalší vplyvní ľudia; táto komunita bola tým správnym miestom. Počuli, ako Duch Svätý hovorí o dôležitosti Šavla a Barnabáša a volá ich, aby išli na Cyprus. Šavol a Barnabáš poslúchli a išli. Viete si predstaviť, ako toto spoločenstvo viery pracuje mocne a rýchlo sa šíri z jedného miesta na druhé. Prečo sa však niektoré náboženské spoločenstvá tak rozširujú, zatiaľ čo iné zostávajú miestnymi službami?

Ježiš nám dáva odpoveď. ,Ktokoľvek vidí mňa, vidí toho, ktorý ma poslal.‘ To znamená, že ľudia, ktorí videli Ježiša ako Božieho Syna, videli odraz Otca v Synovi. A ktokoľvek počul Ježišove slová, a veril, že je Božím synom, počul Syna, ktorý hovoril slová svojho Otca.

Otcovo srdce je spoločenstvo Božích synov a dcér. Čo znamená, že keď nás ľudia vidia a počujú, môžu vidieť a počuť odraz nášho Otca. Ak ľuďom poviete, že ste Božie dieťa, niektorí sa od vás môžu dištancovať. Ale iní, tí, ktorí vám uveria, budú počuť Otca, ktorý hovorí cez slová svojho dieťaťa; a budú vidieť Otca, ktorý koná prostredníctvom svojho dieťaťa. Prečo sa to deje? Je len prirodzené, že deti odrážajú slová a činy svojich rodičov. A to, čo sa deje vo fyzickom svete, je iba odrazom toho, čo sa deje v duchovnom svete.

Možno existuje niekto, kto ešte nevie, že je Božím dieťaťom. Modlite sa za Ducha Svätého, aby vás viedol, tak ako viedol komunitu v Antiochii. Môžete dostať pokyn, aby ste hovorili s niekým, kto bude počúvať a obnoví si svoj život viery.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.