Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – streda 6.5.2020

Streda 6.5.2020

Spojené kráľovstvo vymenúva veľvyslancov, ktorí zastupujú vládu Spojeného kráľovstva v každej cudzej krajine. Mám priateľa, ktorý je ženatý s veľvyslankyňou na niekoľkých karibských ostrovoch. Jeho manželka bola veľvyslankyňou v mnohých ďalších krajinách. Chráni britských občanov a ich záujmy a robí zahraničnú politiku. Prečo máme veľvyslancov? Pretože nie je možné, aby britská vláda mala osobné vzťahy s každou zahraničnou vládou. Veľvyslanci existujú preto, lebo ich osobné vzťahy tvoria základ medzinárodných vzťahov; a tak zachovávajú mier.

Väčšina ľudí nemôže Otca ani vidieť ani počuť, pretože nie je fyzický. Pozeral na svet ľudí a videl, že tu nevládne mier. Poslal teda veľvyslanca, aby ho všetci videli a počuli; poslal svojho syna. „Kto vidí mňa, vidí toho, ktorý ma poslal.“ Zaujímalo vás niekedy, prečo Ježiš hovoril iba to, čo hovoril Otec? Nebolo to preto, že nemal žiadne vlastné myšlienky. Bolo to preto, lebo jeho poslaním bolo byť veľvyslancom. Ako taký mal poverenie od toho, ktorý ho poslal, aby konal dielo toho, ktorý ho poslal. Takže teraz nikto nemôže povedať: „Nikdy som nepočul, čo Boh hovorí“, pretože môže čítať, čo povedal Ježiš. Nikto nemôže povedať: „Neviem, čo Boh robí“, pretože môže čítať, čo urobil Ježiš. “Každý, kto vo mňa verí, verí nielen vo mňa, ale aj v toho, ktorý ma poslal.”

Už ste sa niekedy opýtali: „Čo je zmysel môjho života?“ Rovnako ako Boh poslal Ježiša a Ježiš poslal učeníkov, aby vybudovali cirkev, posiela cirkev do sveta vás ako veľvyslancov. Aj vy môžete budovať osobné vzťahy ako zástupca tých, ktorí vás poslali. Osobne môžete reprezentovať autoritu a ciele nášho Otca. Osobné vzťahy vytvárajú most medzi krajinami a zachovávajú mier. A osobné vzťahy vytvárajú most medzi nebeským kráľovstvom a svetom, aby bol zachovaný mier.

Naozaj máte autoritu od Otca? Áno, pokiaľ hovoríte to, čo hovorí on, a robíte to, čo robí on. A ako to urobíte? Napodobňujte Ježiša!

Ježišov prvý vzťah bol s jeho Otcom. Jeho prvé ľudské vzťahy boli s jeho matkou a neskôr s Jánom. Vyučoval troch špeciálnych učeníkov Petra, Jakuba a Jána, potom dvanástich, potom ostatných učeníkov, potom celý svet. Môžeme mať dobré vzťahy so všetkými, ale môžeme a musíme sa rozhodnúť, s kým strávime viac času. Ťažkosti nastávajú, keď venujeme viac času niekomu, kto je nám menej blízky, než vlastným osobitným vzťahom. Urobte to, čo urobil Ježiš. Investujte svoj čas a úsilie podľa blízkosti a dôležitosti vzťahu. Ale v každom vzťahu zastupujte svojho Otca. To je najdôležitejšia práca na svete a môže sa o ňu uchádzať každý; a každý, kto verí v Ježiša, bude poverený. Ste dôležitejší, než si myslíte. Ak má byť Božia vôľa vykonaná na zemi tak, ako je v nebi, potrebuje viac veľvyslancov, aby ho zastupovali a budovali osobné vzťahy.

Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%