Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 16.5.2019

Štvrtok 16.5.2019

Liturgické čítania na dnešný deň

Milujem túto stať Písma. Ježiš mi hovorí, ako sa stať šťastným!

Ježiš umýva učeníkom nohy a rozpráva s nimi. Čo hovorí?

„Žiadny otrok nie je väčší ako jeho pán …“ On sa správa ako otrok, nie preto, že je otrokom, ale preto, že to vidí robiť svojho Otca. Slúži tým, ktorí ho rešpektujú, nie preto, že by chcel získať ich rešpekt, ale preto, že si ich cení. Ak toto dokážeme pochopiť a robiť to isté, budeme šťastní.

Aj my môžeme zažiť, že náš Otec je milujúci a darujúci Otec. Je to diabol, ktorý prichádza zabíjať, kradnúť a ničiť. Otec vytvára, ctí, povzbudzuje a podporuje nás. Robí to nie, aby získal našu lásku, ale ako vyjadrenie svojej lásky. A my máme tiež vplyv alebo moc nad inými ľuďmi. Túto silu môžeme využiť na budovanie seba samého, alebo na pomoc iným, aby sa viac milovali. Ak využijeme silu na presadenie seba samého, je to znak neistoty. A prečo sa cítime neistí? Pretože sme boli zranení a nechceme, aby sa to stalo znova. Tak prečo nenechať Otca umyť nám nohy? Prečo ho nenechať uzdraviť naše zranené srdce svojou láskou? Potom sa budeme cítiť úplne bezpečne. Budeme schopní využiť našu moc pre službu druhým a zároveň byť šťastní!

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.