Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiŠtvrtok 26.3.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Mojžiš prosil Boha o milosrdenstvo, a Boh ho vypočul. Boh rešpektoval a ctil si Mojžiša. Rovnako si Ježiš ctil a rešpektoval Máriu na svadbe v Káne. Nechcel vyrobiť víno z vody, ale urobil to preto, aby si uctil slovo svojej matky.

Farizeji na druhej strane nevyhľadávali úctu a česť od Boha. Hľadali chválu ľudí. Boli ako muži, ktorí urobili zlaté teľa, ktoré ľudia uctievali. Títo muži boli radi, že sa uctieva ich zručnosť. A pretože nevyhľadávali chválu Boha, nedostali ju. Ježiš im jasne hovorí, že Boha nevidia ani nepočujú, ani v nich nežije Boží duch, pretože ho neprijímajú. Keby verili, že má božský pôvod, potom by videli a počuli Boha, pretože by ho boli schopní vidieť a počuť. Ale nemôžu, pretože ich srdcia sú voči nemu zatvrdené.

Je tu určitá zásada. Buď hľadáme chválu od Boha alebo od ľudí. Budeme počuť iba toho, koho počúvame. Koho počúvaš? Si ako Ježiš, ktorý neprijíma chválu od ľudí? Alebo si ako farizeji, ktorí nehľadajú chválu od Boha? Mnohí kresťania si neuvedomujú túto voľbu. Niektorí chvália Ježiša (aj keď hovorí, že neprijíma chválu od ľudí), skôr ako by prijímali chválu od neho. Ostatní kresťania môžu prijímať jeho chválu a odpovedať tým, že mu ďakujú. Čo robíš ty? Zamysli sa nad týmito otázkami a požiadaj Ducha Svätého, aby ťa viedol. Potom uvidíš a budeš počuť Boha. Racionálni ľudia budú komunikovať prostredníctvom napísaného slova a pravdy. Ľudia s predstavivosťou budú komunikovať prostredníctvom fantázie, snov a vízií. Obidve sú dobré. Dôležité je, že dostávame jeho chválu! Potom ho môžeme milovať a chváliť ho, milovať seba a milovať ostatných tak, ako milujeme seba.

 
 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu