Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 30.1.2020

Štvrtok 30.1.2020

Ježiš sa rozprával so svojimi učeníkmi; hovorí k ľuďom, ktorí v neho veria. Z Ježišovej perspektívy svietilo v temnote ich sŕdc svetlo. Ich srdcia už nie sú v temnote, ale osvietené. Ale vedeli ste, že je možné byť tajným kresťanom? Tajný kresťan verí v Ježiša, ale neukazuje to. Nevydáva svedectvo ľuďom okolo, ani sa nesnaží vysvetliť prečo je kresťanom. Tajný kresťan je ako svetlo pod pokrývkou. Prečo je to také zlé? Problém je, že tajný kresťan má osoh z Krista, ale Kristus nemôže byť osožný pre ľudí naokolo tajného kresťana a cez neho. A tak tajný kresťan nikdy nezažije Krista konajúceho v iných cez neho. Predstavte si veľmi bohatého muža, ktorý žije ako žobrák na ulici. Zúfalí ľudia ho nikdy nebudú žiadať o peniaze, aj keď ich má veľa, pretože si myslia, že žiadne nemá.

Jedného dňa bude všetko viditeľné. Jedného dňa tajný kresťan prehovorí. Čím skôr prehovorí, tým skôr môže Kristus začať pracovať prostredníctvom jeho slov. Každý kto verí v Krista kvôli jeho slovám, počuje čo hovorí teraz. To čo hovorí do srdca každého veriaceho teraz je dôležitejšie ako to, čo povedal v minulosti. Prečo? Pretože minulé slová ukrývajú múdrosť, ale dnešné slovo má život. Ten, kto má Syna (prítomný čas), má život. A je to svetlo duchovného života, ktoré sa dotýka sŕdc neveriacich. Duchovný život je plný ovocia Ducha; lásky, radosti, pokoja, trpezlivosti, dobroty, láskavosti, vernosti, jemnosti a sebaovládania. Predtým ako prehovoríš sa môžeš nad tým, čo ideš povedať zamyslieť. Koľko bodov to bude mať na škále prinášania ovocia. Mohli by ste povedať niečo, čo by prinieslo viac ovocia? Každý dobrý strom je atraktívny kvôli dobrému ovociu, ktoré chcú iní pre seba.

Táto zmena perspektívy, (počúvanie Ducha čo hovorí, predtým ako prehovoríme) prinesie hlbšie a silnejšie vzťahy. Tomu, kto má (schopnosť počuť a hovoriť) sa pridá. Ale ten kto túto schopnosť nemá, ten stratí aj ten duchovný úžitok, ktorý má. Prečo je to tak? Ak budete mať svoje svetlo pod pokrývkou, nikdy sa nerozšíri a nestane sa svetlom vo vašom blížnom. A ten tlak žiť tajný život svetlo ešte viac utlmí. A strach z odmietnutia ľuďmi spôsobí, že svetlo popriete. A potom, jedného dňa, možno zhasne jednoducho kvôli kladenému odporu alebo odmietaniu.

V Chráme bez prestania horel oheň. Bol veľmi viditeľný a aby stále horel, vyžadoval si neustálu pozornosť. Chrám sa stal domom modlitby pre všetky národy. Vo vašom srdci horí oheň. Potrebuje byť viditeľný a potrebuje neustálu pozornosť. Potom k vám ľudia budú priťahovaní a oheň sa rozšíri aj na nich a nikdy nezhasne.

Ako by ste mohli toto aplikovať na svoj život?