Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 30.4.2020

Štvrtok 30.4.2020

Predvčerom sme sa pozreli na uspokojovanie základných potrieb. Niektorí ľudia trávia svoj život hľadaním iných ľudí, ktorí im budú napĺňať ich základné potreby, ale to nikdy nefunguje natrvalo. Čítame, že alternatívou je prísť k Ježišovi. Ktokoľvek k nemu príde, už nebude mať hlad ani smäd. Keď Ježiš otvorí naše duchovné oči, potom sa materiálne potreby sveta stávajú menej dôležitými. Prečo? Pretože neexistuje trvalé riešenie materiálnych potrieb; musia byť napĺňané znova a znova každý deň. Naša duchovná cesta je však cestou do neba. Každý krok vpred je trvalým ziskom, pretože naše srdcia sa menia.

To vedie k otázke; „Ako môžeme prísť k Ježišovi?“ Ježiš dnes popisuje jednu nevyhnutnú podmienku a dobrodenie. „Nikto nemôže prísť ku mne, pokiaľ ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň.“ Potrebujeme vzťah s naším Otcom, aby nás mohol priviesť k Ježišovi. Ale pretože nás Otec privádza k Ježišovi, vstaneme z mŕtvych v posledný deň. Ježiš pokračoval: „Každý, kto počúva môjho Otca a učí sa od neho, prichádza ku mne.“ Na našich seminároch Otcovho Srdca učíme a modlíme sa s ľuďmi, aby mnohí zažili Otcovu lásku. Ak vieme, že nás Otec miluje, potom ho budeme počúvať. Ak sa naučíme milovať druhých, ako nás on miluje, naučili sme sa to od neho. Žiadna ľudská bytosť nám neponúka dokonalú lásku; ale náš Otec áno, pretože je dokonalý. To však vedie k ďalšej otázke. Ako môžeme počúvať nášho Otca a učiť sa od neho tak, aby sme boli priťahovaní k Ježišovi? Napokon, sám Ježiš vyhlasuje, že nášho Otca nemôžeme vidieť. Ale môžeme vidieť a počuť niekoho, koho nám posiela Boh…

Filip dostal rozkaz od Pánovho anjela. Pánov anjel dostal svoje pokyny od Boha. Filip počúval a poslúchol. Keď prišiel Filip na určené miesto, Duch (nie Pánov anjel) povedal: „Choď a pridaj sa k tamtomu vozu.“ My možno nikdy nedostaneme konkrétnu inštrukciu od anjela, ale môžeme počúvať Ducha, ktorý žije v našom vnútri. Môže nám dávať myšlienky, sny a vízie v našej fantázii a vplývať na naše pocity. S trpezlivosťou a praxou sa človek môže naučiť počúvať Ducha prostredníctvom týchto myšlienok, fantázií a pocitov. Filip počúval a poslúchol.

Filip počul ako Etiópčan vo voze čítal proroka Izaiáša. Spýtal sa: „Rozumieš tomu, čo čítaš?“ Otec tiež komunikuje prostredníctvom Písma. Etiópčan poprosil Filipa, aby mu všetko vysvetlil. Takže teraz vidíme, ako môžeme počúvať Otca a učiť sa od neho. Môže komunikovať prostredníctvom anjela, cez Ducha, cez naše myšlienky a pocity, cez slová iného človeka, ktorý počúva Otca, a skrze Písmo. Etiópčan mal pokoru počúvať cudzinca, hoci bol veľmi dôležitým človekom. Takže to je ďalšia požiadavka. Ochota počúvať, čo hovoria iní. (Musím sa priznať, že v tom nie som vždy veľmi dobrý. Ale modlím sa, aby mi Otec pomohol.) A aké bolo večné ovocie? Etiópčan bol pokrstený a uveril v Ježiša. Prišiel k Ježišovi, pretože ho Otec pritiahol prostredníctvom Filipa.

Možno aj vy máte ťažkosti s počúvaním iných ľudí. Každý má svoje názory, ale duchovná pravda nie je názor; je to skúsenosť. Keď niekto otvorí naše oči pre duchovné pravdy ukryté v Písme, potom sa naše srdce raduje. Na našej ceste do neba sme urobili trvalý krok vpred. Takže rozprávajte sa o Písme s druhými ľuďmi. Rozjímajte nad ním, uchovávajte ho vo svojom srdci, počúvajte a učte sa. (Vicki a ja každý deň čítame žalmy a spoločne o nich premýšľame. Hovoríme aj o denných čítaniach.) Keďže Otec k vám hovorí, budete priťahovaní k Ježišovi a Ježiš vás vzkriesi v posledný deň. Ó šťastný to deň.

Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%