Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 5.3.2020

Štvrtok 5.3.2020

Kráľovnú Ester si kráľ vybral, pretože ho sexuálne priťahovala. Jeho voľba nebola zo srdca ani z lásky. Ester nemala na výber vôbec. Takže sa cíti ako Sirota, ktorá nemá právo žiadať od kráľa nič. Ak pôjde ku kráľovi bez pozvania, a ak bude nespokojný, potom ju zabijú. Avšak ona musí ísť, ak má zachrániť Židov. Toto je jej morálna dilema.

Je plná strachu z kráľa. Čo môže urobiť, aby prekonala tento strach? Jediné, čo môže urobiť, je dôverovať Bohu. Jedine riskovaním a konfrontáciou svojich vlastných obáv sa naučila, že Boh je dôveryhodný. Nepredniesla kráľovi nejakú požiadavku. Iba ho upozornila na situáciu, aby sa mohol rozhodnúť, čo bude najlepšie.

Ježiš nám hovorí, aby sme prosili, hľadali a klopali. Ak budeme prosiť, dostaneme, ak budeme hľadať, nájdeme, ak budeme klopať, bude nám otvorené. Takéto modlitby však nesú riziko. Čo ak naša modlitba nebude vypočutá tak, ako by sme chceli? Nemáme právo požadovať od Ježiša nič. Ak nebude spokojný, neodpovie na našu modlitbu tak, ako chceme. Musíme však prosiť, pretože ľudia potrebujú pomoc. Toto je naša morálna dilema. Ako inak sa môžeme dozvedieť, že Ježiš je dôveryhodný? Vždy nás bude počuť a ​​bude robiť to, čo je v danej situácii najlepšie. Môžeme sa teda modliť a potom nechať výsledky na ňom. Modlitba nie je pokyn, ktorý dávame Ježišovi. Upozorňuje ho na problém, aby sa mohol rozhodnúť, čo bude najlepšie robiť.

Ďakujem ti, Pane, celým svojím srdcom, lebo si počul slová mojich úst.

Je nejaká situácia, na ktorú by ste chceli upozorniť Ježiša alebo Otca? Je dobré viesť si modlitebný denník, potom si môžete zaznamenať odpovede na modlitbu. A potom môžete, ako žalmista, poďakovať.

Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%