Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 6.6. 2019

Štvrtok 6.6.2019

Ježiš sa modlil k svojmu Otcovi za teba a mňa; to znamená za tých, ktorí v neho veria. Začal tým, že žiadal, aby sme boli jedno, tak ako oni. Pokračoval opisom „jednoty“, o ktorej hovorí. Nie je to tak, že by všetci mali mať vo všetkom rovnaký názor. Máme byť zjednotení s Ježišom a Otcom, ako sú oni zjednotení; jedno s nimi. Zvykol som na to myslieť ako na ruské bábiky, jedna vo vnútri druhej, ale nie je to tak, alebo ako list obklopený obálkou, ale nie je to tak. Je to súdržnosť, v intímnom vzťahu s Otcom a Ježišom žijúcim v nás a my v nich.

Aby sme ukázali, že sme jeden, Ježiš nám predal svoju slávu. Na začiatku kapitoly Ján 17 hovorí Ježiš veľa o sláve. Odkazy na slávu môžu mať nasledujúce významy: zdobiť žiarivou nádherou alebo ukázať dôstojnosť a hodnotu niekoho, tak, že sa stane zjavným alebo chváliť, zvyšovať, oslavovať a uctievať niekoho. Môže byť zaujímavé pozrieť sa na Ježišove slová a spoznať, kde dáva ktoré vysvetlenie zmysel.

Existuje fyzický svet a duchovný svet. Fyzický svet vidíme ľahko, ale nie každý vidí duchovný svet. Asi pred dvadsiatimi rokmi som bola mladá kresťanka hľadajúca zázraky uzdravenia. Bola som pozvaná na konferenciu, ktorá hľadala súvislosť medzi Kristovým uzdravením a lekárskou profesiou. V jednom momente som bola požiadaná o môj názor, ktorý som aj dala. Bol silne napadnutý; cítila som sa, ako keby som bola napadnutá slovami. Priala som si, aby som nebola prehovorila a nechcela som tam byť. Snažila som sa zmenšiť a byť menej viditeľná na svojej stoličke. Neskôr ten týždeň jedna zo žien v skupine povedala, že keď som bola napadnutá, bolo to, akoby som sa scvrkla. Ale povedala aj, že som mala okolo seba slávu a že keď som bola napadnutá, sláva bola ešte iskrivejšia a zväčšila sa. Bola som prekvapená. Nevedela som, že ju mám. Pamätám sa aj na niekoho, kto povedal, že tí, ktorí sa zaoberajú okultnými vecami môžu rozoznať kresťanov podľa slávy, ktorá ich obklopuje. Tiež sú chvíle, keď vidím toto svetlo okolo ľudí, keď dávali svedectvo na seminári Otcovho srdca.

Sme dar Otca Ježišovi, najcennejší dar. Taký, za ktorý stojí zomrieť. Aký je najcennejší dar, aký ste kedy dostali? Ste cennejší ako on. Prince Harry dostal vzácny dar pri narodení svojho syna Archieho. Povedal: „Ako by každý otec a rodič povedali, vaše dieťa je úplne úžasné, a za túto malú bytosť som absolútne ochotný dať svoj život, takže som v siedmom nebi.“

Tú istú lásku, ktorú má Otec pre Ježiša, má aj pre nás. Keď Otec videl Ježišov krst, povedal: „Toto je môj milovaný syn, v ktorom mám zaľúbenie“. Čo urobil Ježiš v tomto bode svojho života? Svoju službu ešte ani nezačal. Mnohí z nás vidia svoju hodnotu v tom, čo robia a dosahujú. Ježiš ešte nič neurobil, ale Otec ho spoznal ako svojho syna a oceňoval ho a miloval len kvôli tomu, kým bol. Pýtala som sa: „Povedal by si mi tie isté slová?“ Otec mi pripomenul môjho mladého vnuka. Čo urobil? Nič, len neporiadok. Milovala som ho? Áno, kvôli tomu kým je. Otec nás miluje rovnako.

Otec hovorí tie isté slová vám. „Ty si môj syn/dcéra, ktorú milujem a v ktorom/ktorej mám zaľúbenie.“ Veríte tomu? Požiadajte Otca, aby sa to stalo skutočnosťou vo vašom srdci.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.