Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 9.5.2019

Štvrtok 9.5.2019

Liturgické čítania na dnešný deň

Otec priťahuje ľudí, aby sa stretli s Ježišom.

Ježiš hovorí, že k nemu prichádzame, pretože nás k nemu priťahuje Otec. Možno si ani neuvedomujeme, čo sa deje.

Etiópsky eunuch bol dôležitým úradníkom, ktorý bol uctievačom v Jeruzaleme. Bol na ceste domov, keď čítal, ale nepochopil Izaiáša. Otec ho ťahal k Ježišovi. Otec vnukol Filipovi, aby išiel na prechádzku, aby hovoril s cudzincom a vysvetlil mu Písmo. Výsledkom bolo, že sa úradník stretol s Ježišom, bol pokrstený a evanjelium sa rozšírilo do inej krajiny. Všetci sa radovali.

Pred mnohými rokmi som bola na veľkej kresťanskej konferencii. Tam sme dostali pozvanie prísť dopredu, aby sme sa mohli stretnúť s Ježišom. Vo mne sa odohrávala bitka; zostanem na svojom mieste alebo pôjdem. Nakoniec som prekonala svoj strach a išla dopredu. Dnes sa môžem pozrieť spätne na ten deň a vidím, že som sa stretla s Ježišom; zažila som jeho lásku. Keď som čítala Jána 6, 44, uvedomila som si, že to nebola náhodná udalosť; Otec ma priťahoval, aby som sa stretla s Ježišom. Počas ticha som sa ho spýtala, kde bol, keď som išla dopredu. Ako som si spomínala na túto situáciu, Otec prišiel do mojej predstavivosti a ukázal mi, že vystieral ruku, povzbudzoval ma, aby som opustila svoje miesto a potom ma priviedol dopredu, aby som sa stretla s Ježišom. V tom čase som si nebola vedomá toho, čo sa deje.

Pamätáte si čas, keď ste stretli Ježiša? Požiadajte Otca, aby vám ukázal, kde bol a čo v tom čase robil?

Mali ste niekedy, podobne ako Filip, vnuknutie ísť na prechádzku alebo sa porozprávať s cudzincom alebo niekomu vysvetliť Písmo? Tieto vnuknutia môžu byť od Otca, ktorý vás žiada, aby ste boli súčasťou jeho plánu, aby sa niekto mohol stretnúť s Ježišom; a kto vie, čo Otec urobí ako výsledok? Možno sa môže zmeniť celý národ.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.