Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – štvrtok 9.9.2021

Štvrtok 9.9.2021

Včera sme videli, že účelom našej cesty je stať sa viac podobnými Ježišovi. Dnešné čítania sú takmer zoznamom toho, ako to môžeme dosiahnuť. Všetko začína srdcom; je to naše srdce, ktoré sa musí zmeniť. Naše srdce môže byť tvrdé, kamenné alebo chladné, ale keď sa zmeníme, dostaneme nové jemné, nežné srdce z mäsa. Toto je prísľub Ezechiela 36,26.

Toto nové srdce je súcitné, milé, pokorné, nežné a trpezlivé a znáša iných ľudí. Musíme  znášať iných ľudí, pretože oni sú tí, ktorí nám ukazujú, čo je v našom srdci. A často to nie je príjemný proces; môžu byť ako brúsny papier, ktorý nás vždy drhne zlým spôsobom. Takíto ľudia sú dar od Boha, aby nám ukázal, že je potrebné niečo zmeniť.

Napríklad sme boli pred časom na dovolenke s priateľmi. Obvykle spolu dobre vychádzame, ale jedného dňa došlo k procesu brúsneho papiera. Cítila som sa ignorovaná a nevypočutá napriek tomu, čo sa mi zdalo ako rozumná požiadavka. Ona sa nahnevala a ja tiež. Takže som potrebovala odpustiť. Urobila som to na dvoch úrovniach: Odpúšťam jej, čo sa stalo, ale pozrela som sa aj hlbšie. Položila som si otázku „Kto si ma ako dieťa nevšímal a ignoroval moje žiadosti?“ Uvedomila som si, že musím odpustiť aj svojej matke. Od tej doby nespôsobila rovnaká situácia žiadnu reakciu.

Výsledkom takéhoto odpustenia je, že moje srdce je zvyčajne v pokoji. Ale viem, že ak je pokoj narušený, je tu niečo alebo niekto, komu potrebujem odpustiť. Moje srdce v rámci tohto procesu rastie v láske a tiež v chvále, uctievaní a vďačnosti; nachádzam radosť v speve.

Ako sa naše srdcia menia, je možné milovať svojich nepriateľov, najmä ak ich môžeme vidieť ako súčasť procesu brúsneho papiera. Sú to oni, ktorí prinesú do našich životov najväčší duchovný rast a pomôžu nám rásť v láske. Namiesto toho, aby sme druhým nadávali, začneme ich požehnávať a modliť sa za nich. Konajú tak, ako konajú, pretože ich srdcia boli zatvrdené ťažkosťami života. Keď budeme mať túto perspektívu, prestaneme odsudzovať, súdiť a odpustíme. A keď to urobíme, budeme požehnaní; mieru dobrú , natlačenú, natrasenú a vrchovatú nám dajú do lona. Je to lepší spôsob života. Oni sú požehnaní, my sme požehnaní a Božia láska rastie.

Povzbudzujem vás, nech ste kdekoľvek na svojej ceste, urobte na nej ďalší krok a možno začnite tým, že si položíte otázku, kto je vaša osoba s brúsnym papierom.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.