Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiUtorok 24.3.2020

Liturgické čítania na dnešný deň

Okolo rybníka Betsata sedelo veľa ľudí – slepých, chromých a ochrnutých. Jeden muž  bol chorý už 38 rokov. Ježiš si ho všimol a spýtal sa ho, či sa chce uzdraviť. Muž neodpovedal na otázku, ale uviedol dôvody, prečo sa nemôže uzdraviť. Viem si predstaviť jeho beznádej – žiadni priatelia, žiadna pomoc. Iní ľudia dostali pomoc, on však nie. Ježiš mu povedal slová života: „Vstaň, vezmi si lôžko a choď!“ Muž bol okamžite uzdravený. Dokážem si predstaviť jeho radosť po takom dlhom čakaní. Čakanie je ťažké, najmä keď sledujete, ako ostatní dosahujú to, po čom vy tak dlho túžite.

Pavol nás povzbudzuje, aby sme sa radovali s tými, ktorí sa radujú a plakali s tými, ktorí smútia. Nedávno sme sa tešili s párom, ktorý 16 rokov čakal na dieťa. Ukázali nám svoju malú dcérku. Bola krásna a veľmi vzácna. Niektorí členovia tímu minulý týždeň plakali spolu s tými, ktorí sa rozplakali pri rozprávaní o ťažkostiach v ich živote.

V 4. kapitole Evanjelia podľa sv. Jána sa Ježiš stretáva so ženou pri studni. Hovorí jej, že má pre ňu životodarnú vodu. Ide o vodu, ktorú Ezechiel opisuje ako vyvierajúcu z chrámu. Na začiatku je to pár kvapiek, no postupne voda stúpa a stáva sa riekou, ktorá je príliš hlboká na to, aby sa dala prebrodiť. Táto rieka predstavuje cestu uzdravenia, premeny nášho srdca skrze Ježišovu a Otcovu lásku. Moja vnútorná premena srdca mi pripadala veľmi zdĺhavá. Nebola som dobrá v čakaní. V rieke prešľapovali len moje chodidlá, ba možno som si namočila len palce. Spomínam si, ako som sa, plná frustrácie, pýtala: „Prečo sa to nemôže stať rýchlo?“ Ježiš prehovoril a ľudia sa okamžite uzdravovali. Prečo nie ja? Jedna pani, s ktorou som sa rozprávala, mi odpovedala: „Vicki, na to si príliš cenná.“ Teraz už chápem, čo tým myslela. Každý krok, ktorý urobím, je krokom, ktorý môžem pomôcť spraviť niekomu inému. Každé prekonanie prekážky je svedectvom, ktoré môže Otec použiť na to, aby sa dotkol života niekoho iného. Ak to urobil pre mňa, môže to urobiť aj pre kohokoľvek iného.

Pred mnohými rokmi som dostala proroctvo o tom, že listy stromu poslúžia na uzdravenie národov. (Viď Knihu Zjavenia sv. Jána 22, 2 a podobne aj dnešnú stať v Knihe proroka Ezechiela.) Robert a ja vidíme naplnenie tohto proroctva v tom, že sa Otcova láska dotýka života ľudí tu na Slovensku a tiež v susedných krajinách.

V ktorej časti rieky sa nachádzaš? Akým spôsobom sa Otcova láska dotkla tvojho srdca a zmenila tvoj život? Existuje niekto, komu by si o tom mohol porozprávať a dať mu nádej, že ak to urobil pre teba, môže to urobiť aj pre neho? Možno práve tým ukončíš jeho čakanie

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu