Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – utorok 5.5.2020

Utorok 5.5.2020

Ježiš čelil rastúcej opozícii. Na konci dnešného evanjelia Židia, nie po prvý raz, zdvihli kamene, aby ho kameňovali. Hľadali jasnú odpoveď. Si Mesiáš? Ježiš už na túto otázku odpovedal. Raz Samaritánke pri studni a raz v 8. kapitole Evanjelia podľa Jána, keď vyhlásil „Ja som“, čím sám seba postavil na úroveň Boha. Aj vtedy sa ho pokúsili kameňovať. Problém bol v tom, že mali uši, ale nepočuli a mali oči, ale nevideli, pretože ich srdcia boli zatvrdnuté a nepoznali Boha ako svojho milujúceho Otca. Ježišu, prosím, obmäkči naše srdcia, aby sme ťa poznali; aby sme ťa dokázali počuť, vidieť a nasledovať!

Ježiš ich vyzval, aby si všimli znamenia a divy, aby sa pozreli na zázraky. Potvrdzujú pravdu o Ježišovi. Vždy, keď naša dcéra začne pochybovať, spomenie si na obdobie, keď mal jej manžel zlomený palec. Celé týždne bol znehybnený a nemohol ním pohnúť. Modlil sa nad ním a palcom sa dalo okamžite a bezbolestne znovu hýbať. Robert a ja sa môžeme pozrieť na mnohé premenené životy, zázraky uzdravenia a obdobia, kedy Boh zasiahol do mnohých našich ťažkých situácií. Naše pochybnosti a naša neistota sú preč. Šírenie dobrej zvesti o Ježišovi medzi rôzne národy v Skutkoch apoštolov tiež potvrdzovalo pravdu o Ježišovi. Je naším Spasiteľom. Aj my sme súčasťou šírenia dobrej zvesti, keďže aj k nám sa dostala. Môžeš sa pozrieť, vidieť a spomenúť si, čo pre teba Ježiš a Otec urobili?

Ako jeho ovce – počujeme jeho hlas. To si vyžaduje, aby sme počúvali – a nielen počúvali, ale aby sme pochopili a reagovali. Keď čítaš túto pasáž, počúvaj, čo ti Ježiš hovorí.

Ako svoje ovce nás pozná. Pred ním nie je nič skryté. Žalm 139 hovorí, že o nás vie všetko – pozná každú myšlienku, každý skutok, aj našu minulosť, súčasnosť i budúcnosť. Takže neexistujú žiadne tajomstvá a neexistuje ani hanba alebo vina. Miluje a prijíma nás takých, akí sme. Aká požehnaná úľava! Keď otvoríme tajomstvá, ktoré nás držali v zajatí, oslobodíme sa od moci, ktorou ovládali naše životy.

Ako ovce ho nasledujeme. Toto je pre nás bezpečné miesto. Sme v bezpečí v Otcových rukách a v Ježišovej starostlivosti. Keď sa modlím s ľuďmi, často žiadam Otca alebo Ježiša, aby prišli bezpečným spôsobom. Môžeš ich požiadať, aby k tebe prišli spôsobom, ktorý je bezpečný a ukázali ti, ako vyzerá tvoje bezpečné miesto.
Ježiš čelil rastúcej opozícii. Na konci pasáže v dnešnom evanjeliu Židia, nie po prvý raz, zdvihli kamene, aby ho kameňovali. Hľadali jasnú odpoveď. Si Mesiáš? Ježiš už na túto otázku odpovedal. Raz Samaritánskej žene pri studni a raz v 8. kapitole Evanjelia podľa Jána, keď vyhlásil „Ja som“, čím sám seba postavil na úroveň Boha. Aj vtedy sa ho pokúsili ukameňovať. Problém bol v tom, že mali uši, ale nepočuli a mali oči, ale nevideli, pretože ich srdcia boli zatvrdnuté a nepoznali Boha ako svojho milujúceho Otca. Ježišu, prosím, obmäkči naše srdcia, aby sme ťa poznali; aby sme ťa dokázali počuť, vidieť a nasledovať!

Ježiš ich pozval, aby si všimli znamenia a divy, aby sa pozreli na zázraky. Potvrdzujú pravdu o Ježišovi. Vždy, keď naša dcéra začne pochybovať, spomenie si na obdobie, keď mal jej manžel zlomený palec. Celé týždne bol znehybnený a nemohol ním pohnúť. Modlil sa nad ním a palec sa okamžite uzdravil. Robert a ja sa môžeme pozrieť na mnohé premenené životy, zázraky uzdravenia a obdobia, kedy Boh zasiahol do mnohých našich ťažkých situácií. Naše pochybnosti a naša neistota sú preč. Šírenie dobrej zvesti o Ježišovi medzi rôzne národy v Skutkoch apoštolov tiež potvrdzovalo pravdu o Ježišovi. Je naším Spasiteľom. Aj my sme súčasťou šírenia dobrej zvesti, keďže aj k nám sa dostala. Môžeš sa pozrieť, vidieť a pamätať si, čo pre teba Ježiš a Otec urobili?

Ako svoje ovce – nás pozná. Pred ním nie je nič skryté. Žalm 139 hovorí, že o nás vie všetko – pozná každú myšlienku, každý skutok, aj našu minulosť, súčasnosť i budúcnosť. Takže neexistujú žiadne tajomstvá a neexistuje ani hanba alebo vina. Miluje a prijíma nás takých, akí sme. Aká požehnaná úľava! Keď otvoríme tajomstvá, ktoré nás držali v zajatí, oslobodíme sa od moci, ktorou ovládali naše životy.

Ako ovce – ho nasledujeme. Toto je pre nás bezpečné miesto. Sme v bezpečí v Otcovych rukách a v Ježišovej starostlivosti. Keď sa modlím s ľuďmi, často žiadam Otca alebo Ježiša, aby prišli bezpečným spôsobom. Môžeš ich požiadať, aby k tebe prišli spôsobom, ktorý je bezpečný a ukázali ti, ako vyzerá tvoje bezpečné miesto.

Darujte Otcovmu srdcu pre Slovensko 2%