Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – utorok 7.5.2019

Utorok 7.5.2019

Liturgické čítania na dnešný deň

Obriezka bola telesným vyjadrením vzťahu s Bohom, ktoré bolo dané Abrahámovi ako večná zmluva alebo dohoda. Štefan bol plný Ducha Svätého a hovoril Božie slová. Povedal, že starší a zákonníci majú neobrezané srdcia a uši. Telesne boli obrezaní, no ich srdcia boli tvrdé a nepočuli ani nerozumeli Duchu Svätému. Reagovali v hneve, keď Štefan vyhlásil, že vidí Boha a Ježiša. Ich hnev narástol do takých rozmerov, že ho ukameňovali. Šavol, mladý muž, súhlasne sledoval, a predsa počul Štefanovo svedectvo a jeho odpustenie voči svojim vrahom. Boh začal pracovať v Šavlovom srdci skrze Štefanovo svedectvo.

Štefana, tak ako Ježiša, falošne obvinili a priviedli pred vodcov ľudu. Štefan, tak ako Ježiš, prosil o milosrdenstvo pre tých, ktorí ho zabili. Už ťa niekedy niekto falošne obvinil? Odpustíš tým, ktorí ťa týrali a hovorili o tebe zlé veci? Otec dokáže a premení všetko na dobré pre tých, ktorí ho milujú. Popros ho, aby ti zjavil dobré plány, ktoré pre teba má.

Počas toho, ako sme mali centrum pre duchovné cvičenia, Robert a ja sme pracovali s človekom, ktorý slúžil a učil o Otcovej láske. Avšak veci sa obrátili zlým smerom a tento človek začal o nás šíriť zlé meno snažil sa nás zastaviť, aby sme už viac neslúžili. Chcel, aby sa centrum zatvorilo. Doteraz naplno nerozumieme, čo sa stalo a prečo sa to stalo. No boli sme schopní mu odpustiť a nereagovali sme v sebaobrane. Služba, v ktorej sme boli zapojení, neskončila, ale zmenil sa jej smer. Začali sme chodiť na Slovensko. Centrum sa nakoniec zatvorilo, ale Otec túto zložitú situáciu premenil na dobré.

Mnohí ľudia premýšľajú, čo by mali urobiť pre Boha. Ježiš odpovedá, uveriť v neho. Ľudia žiadali dôkaz, aby uverili Ježišovi. Ale v Jánovom evanjeliu videli skutočný účel zázrakov a znamení. Nemali žiadať o zázraky, aby uverili, ale uveriť, aby videli zázraky. Len dvánasti učeníci sa rozhodli uveriť a sprevádzali ich zázraky. Zástup sa ale vrátil domov sklamaný.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť, sa môžu prihlásiť na odber TU.