Vízia UPeCe na rok 2021

Milí naši UPeCečkári 😊

Máme pred sebou rok 2021. Bude výrazne ovplyvnený COVID19, ale zároveň ponúka nové možnosti žitia našej univerzitnej rodiny a ohlasovania evanjelia.

S Božou pomocou sa budeme usilovať vytvárať nové priateľstvá a spolu kráčať životom i k Ježišovi.

Plánujeme: (podľa možností aktuálnej epidemiologickej situácie)

• Spoločné výlety do prírody, opekačky, (aspoň v malých skupinkách), púte, duchovné aktivity
  • Sväté omše na Paľovej búde (pôst a advent – + katechéza)
  • Pozývať ľudí do našej samoobslužnej kaviarne (vytvárať rodinnú atmosféru v UPeCe 😊)
  • Príležitosť k svätej spovedi (po dohovore s kňazom)
  • Rozvíjanie vzájomných vzťahov s univerzitou i ľuďmi, ktorí prichádzajú do UPeCe
  • Rozbehnúť stretnutia vysokoškolákov (duchovné, tematické besedy)
  • Ponúknuť priestory UPeCe na duchovné obnovy mladých, zvýšiť využitie altánku a priestorov ihrísk i Paľovej búdy
  • Rozširovať povedomie o UPeCe prostredníctvom študentov, profesorov, plagátov, internetu, osobných kontaktov, …
  • Vytvoriť príležitosť zapojiť sa do skrášľovania záhrady a zároveň sa niečomu v záhrade priučiť
  • Vytvoriť priestor pre angažovanie mladých v sociálnej oblasti (pomoc pri starkých v DSS, pomoc pri službách Diecéznej charity, pomoc budúcej generácii študentov)
  • Vytvárať a ponúkať priestor na modlitbu i prácu a tak pomáhať rozvoju mladých ľudí
  • Vytvárať prieniky medzi UPeCe a farnosťou
  • Priniesť UPeCe na internáty ŽU

Materiálne by sme radi pokračovali vo zveľaďovaní Paľovej búdy:

• budeme sa učiť citlivo vnímať a pristupovať k Božiemu stvorenstvu k prírode.
  • Rozvíjať separovaný zber
  • Začať s rekonštrukciou kotolne, aby bola ekologickejšia a bezpečnejšia. (výmena kotla, optimalizáci kúrenia a vodovodu)
  • Skontrolovať, opraviť a namaľovať strechu.
  • Zvýšenie bezpečnosti Paľovej búdy a všetkých jej návštevníkov (rekonštrukcia bleskozvodu, istiacich prvkov elektrických rozvodov, aktualizácia protipožiarneho projektu a jeho postupná realizácia, aktualizácia potrebných revízií)
  • vytvoriť možnosť uskutočniť 2 akcie v areáli Paľovej búdy naraz (1 v altánku, 2. na terase) vybudovaním ohniska pred budovou
  • v kuchynke Paľovej búdy inštalovať umývačku riadu, ktorá uľahčí život účastníkom akcií mladých v Paľovej búde
  • odstrániť zo záhrady stromy, ktoré ohrozujú bezpečnosť návštevníkov (postupne odumierajú) a zároveň vysadiť nové
  • rekonštruovať plochu pre autá
  • vybudovať chodník okolo Paľovej búdy
  • hľadať možnosti efektívneho využitia Paľovej búdy a jej areálu
  • zháňať nové zdroje, ktoré pomôžu skrášliť a zefektívniť život Paľovej búdy a zároveň znížiť emisie vyprodukované jej životom

Príď sa presvedčiť na vlastnej koži. Príď medzi nás. Tešíme sa na každého, kto príde 😊 .

Sleduj: www.upc.uniza.sk, fb: UPeCe Žilina

Ďakujeme za vaše modlitby, dary i konkrétnu pomoc našej UPeCe rodine 😊 . Možnosti podpory nášho života nájdeš TU.

Univerzitný kaplán a duchovný správca UPeCe Žilina Michal Melišík