Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – nedeľa 19.7.2020

Nedeľa 19.7.2020

Tieto slová z listu Rimanom považujem za veľmi povzbudivé.

Pred časom som bola súčasťou skupiny ľudí, ktorí sa modlili za istú ženu. V minulosti sa zaplietla do okultizmu. Modlili sme sa všetko, čo nám zišlo na um. Čo ďalej? Duch nám pomáha v našej slabosti, keď nevieme, ako sa máme modliť. Prvým krokom je uznanie a prijatie našej slabosti. Bez Boha nemôžeme nič urobiť. Neočakáva sa teda, že budeme mať riešenie problému. Nepotrebujeme poznať všetky odpovede. Začala som spievať v jazykoch. Netušila som, čo hovorím. Vyzeralo to ako bláznovstvo, tak som sa zastavila, trochu v rozpakoch, že tu pred všetkými spievam. Žena, za ktorú sme sa modlili, zareagovala a požiadala ma, aby som spievala  ďalej. Duch konal a priniesol pokoj do jej srdca.

Takže buď povzbudený! V akejkoľvek situácii sa ocitneš: krátka modlitba „pomoc“, keď nemáš tušenie, ako sa modliť, spievanie v jazykoch, keď nemáš  žiadne slová, alebo zastonanie z dôvodu hĺbky pocitu v tvojom vnútri, sú všetky pochopené a mocne použité. A vždy sa môžeme modliť k nášmu Otcovi, príď tvoje kráľovstvo! Nepoznám odpoveď, ale keď príde tvoje kráľovstvo, viem, že to bude dobré.
Amen.