Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 1.1.2021

Piatok 1.1.2021

Božou túžbou je požehnať svoje deti a aký úžasný dar dáva svojim deťom. Ježiš prišiel vykúpiť tých, ktorí sú pod zákonom. Je to, akoby sme boli unesení hriechom a sme ním zadržiavaní, spútaní. A pre mnohých sa to zdá byť realitou. Priznávame si hriech alebo tvrdé srdce, ale zdá sa, že sme bezmocní zmeniť sa a byť slobodní. Ježiš zaplatil naše výkupné na kríži. Sme oslobodení, aby sme sa stali Božími deťmi. Už nie sme otroci alebo služobníci, ale synovia a dcéry a dedičia. V dôsledku toho nám Duch Svätý umožňuje volať „Abba“ k nášmu Otcovi. Takže v každej tichej chvíli môžeme vyhlásiť: „Abba, Otče, patrím ti“.

Keď sa to celé začalo s Covidom, cirkvi sa dali na diaľku dokopy, aby chválili Boha. Pomocou slov z Numeri vyhlásili požehnanie pre ľudí.

“Nech ťa žehná Pán a nech ťa chráni!
Nech ti Pán ukáže jasnú tvár
a nech ti je milostivý!
Nech Pán obráti svoju tvár k tebe
a daruje ti pokoj!”

Prečítaj si tieto slová pomaly niekoľkokrát, až kým ti jedno z požehnaní nevynikne. Potom sa slová nahlas modli nad sebou. Ak je to teda to prvé, bolo by to “Nech mi žehná Pán a nech ma chráni!” Počas dňa sa tieto slová ďalej modli nad sebou. A keď do tvojich myšlienok vstúpi niekto iný, potom sa za neho pomodli tiež. Pre každý deň v týždni si môžete dokonca vziať iné požehnanie.

Pastieri na poliach videli a počuli anjelov. Potom videli tvár Božiu v Ježišovi, keď navštívili jasle. Výsledkom bolo, že boli naplnení radosťou a chválili Boha. Keď dostaneme požehnanie od Boha, budeme tiež naplnení radosťou a chválou.

Modlím sa, aby rok 2021 bol rokom, kedy budete požehnaní Bohom a naplnení radosťou a chválou.

🔎 Ochutnávka piatej prednášky zo seminára Otcovo srdce.
📽  Celé Robertovo vyučovanie (č. 5) nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.