Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 14.5.2021

Piatok 14.5.2021

Mnoho nedávnych čítaní bolo z Jánovho evanjelia. Sám seba označoval za učeníka, ktorého Ježiš miloval. Aj čítania sa v poslednej dobe sústreďujú hlavne na lásku. Láska je najmocnejšia motivačná sila, ktorá existuje. Toto ukázal Ježiš na kríži. Jeho láska k tebe a ku mne znamenala, že bol pripravený zomrieť za nás. A svojou smrťou nás vyslobodil zo zajatia smrti a zla. Odvtedy sa zlo a temnota pokúšajú získať späť svoj vplyv a moc nad našimi životmi. Ako sa môžeme ubrániť? Milovaním jeden druhého!

Milujeme, pretože on prvý miloval nás; Otcova láska prúdiaca cez Ježiša k nám. Z tohto dôvodu sme schopní milovať ostatných tak, ako ich on miluje. Ježiš nám hovorí, aby sme zostali v jeho láske, aby sme sa mohli milovať navzájom podľa jeho príkazov. Nemôžeme robiť to, čo nám prikazuje, pokiaľ nezostaneme v jeho láske. Keď to urobíme, potom zažijeme radosť. Ak je pre nás ťažké niekoho milovať, potrebujeme prijať viac lásky od Otca.

Milujeme sa navzájom, ako on miloval nás. Ježiš nás miloval tak, že za nás položil svoj život. Nie je veľa povolaných zomrieť pre svoju vieru, ale môžeme aspoň uprednostniť potreby iných pred vlastnými potrebami. Ježiš to urobil pre svojich priateľov, môžeme tak urobiť aj my.

Ako môžeme prejaviť lásku ostatným? 1. List Korinťanom 13.kapitola pomáha.
Láska je trpezlivá, nie netrpezlivá.
Láska je dobrotivá, nie neláskavá.
Láska nevedie nijaké záznamy o krivdách, ani o vlastných krivdách, ani o krivdách druhých.
Láska nie je žiarlivá ani závistlivá, ale teší sa zo šťastia ostatných.
Láska sa nevystatuje, ani neponižuje iných.
Láska si vždy myslí o ostatných to najlepšie.
Láska dáva situácii najlepšie možné vysvetlenie
Láska chráni a poskytuje bezpečné prostredie.
Láska odníma hanbu a dáva česť a úctu.
Láska sa nedá ľahko podráždiť ani uraziť.
Láska nikdy neberie zlyhanie ako porážku, pretože sa nikdy nevzdáva.
Láska pokračuje stále a stále a stále a …

Láska je vyjadrená nežným dotykom, jemným a vľúdnym hlasom, a starostlivým a súcitným pohľadom. Lásku vyjadrujú aj skutky služby, slová povzbudenia a prijatia, dary a kvalitný čas (jazyky lásky Garyho Chapmana).

Ako čítaš všetky tieto prejavy lásky, uvedom si potreby druhých a s láskou zasiahni svoje okolie. Možno si môžeš zvoliť jeden aspekt lásky a požiadať Ducha Svätého, aby ti pomohol prejaviť tento druh lásky. Ako to urobíš, bude vo svete jasnejšie duchovné svetlo; a moc zla a temnoty sa zmenší. A dokonca aj trocha svetla skutočne urobí rozdiel v našom duchovnom boji proti tomuto temnému svetu.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.