Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 16.4.2021

Piatok 16.4.2021

Mnoho ľudí má šľachetný úmysel, v ktorý verí a za ktorý sa postaví a možno zaň bude aj bojovať. Vodcovia Sanhedrinu verili, že chránia židovskú vieru pred rúhaním. Vraždu Ježiša odôvodnili svojou vierou a boli pripravení odsúdiť aj apoštolov. Gamaliel bol múdry a rešpektovaný vodca. Mohol sa obzrieť späť do minulých čias, keď vodcovia povstali, aby neskôr zase zmizli, keď nastali isté okolnosti. Možno by sa to isté zopakovalo, ale ak by to učenie bolo Božie, potom by nebolo dobré proti Bohu bojovať. Čokoľvek nás veľmi zaujíma, môžeme hľadať Boha, vložiť našu situáciu do jeho rúk a požiadať ho, aby dohliadal na nasledujúce udalosti. On sľubuje, že bude viesť naše cesty.

Pred dvoma dňami sme videli žiarlivosť Sanhedrinu. Dnes vidíme, ako sa táto žiarlivosť prejavuje. Apoštoli boli zbičovaní a bolo im nariadené, aby nehovorili o Ježišovi. Niekedy, keď sa stretneme s odporom a nepriazňou, nie je to preto, že robíme niečo zlé. Práve naopak; robíme niečo správne a ideme v Ježišových šľapajách. Apoštoli sa tešili a nenechali sa odradiť od odvážneho svedectva o Ježišovi.

Cez Veľkú noc som čítala o anglických mučeníkoch. Jezuitský kňaz Edmund Campion sa rozhodol prísť do Anglicka v 16. storočí. Vedel, že čelí veľkým rizikám kvôli prenasledovaniu katolíkov, ktoré sa odohrávalo v tom čase. Napriek tomu prišiel a strávil rok mocným kázaním tým, ktorí ho prijali. Presne ako to predpokladal, nakoniec ho odhalili, zatkli, mučili a zabili. Slobodne položil svoj život tak, ako Ježiš položil svoj život a presne tak, ako to boli pripravení urobiť aj apoštoli. Bola som dotknutá ochotou týchto mužov vstúpiť do Ježišovho mučenia a utrpenia. Možno sa od nikoho z nás nežiada, aby sme kráčali v týchto stopách. Ale keď sa modlíme, príď kráľovstvo tvoje a buď vôľa tvoja, môžeme odovzdať náš život do Otcových rúk a dôverovať mu, že nás bude viesť. Možno, rovnako ako u Filipa, bude všetko, čo sa bude od nás žiadať, iba nakŕmiť hladných; aj keď aj to sa môže zdať nad naše schopnosti. Ale ak vezmeme to málo, čo máme, a ponúkneme to Ježišovi, potom môžeme sledovať, ako Ježišovo kráľovstvo prichádza do tej situácie.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.