Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 26.2.2021

Piatok 26.2.2021

Dnešné čítanie pokračuje témou, ktorú sme v poslednej dobe navštívili niekoľkokrát. Život ponúka voľbu a naša voľba bude závisieť od nášho srdca. Môžeme si zvoliť večný život alebo smrť. Niektorí ľudia odmietajú učenie cirkvi, pretože neveria, že táto voľba je skutočná. Myslia si, že nemajú na výber, všetkých čaká smrť; a tí, ktorí veria vo vzkriesenie, sú oklamaní. Ale pozrite sa trochu hlbšie na to, čomu veria, a nájdete toxickú zmes fatalizmu a beznádeje. V dnešnom čítaní Boh hovorí veriacim, ako sa môžu vyhnúť takejto skúsenosti. Pozri sa trochu pozornejšie na Božie prisľúbenia a nájdeš liek na fatalizmus a beznádej; je to viera, nádej a láska.

A ako môžeme žiť v takej viere, nádeji a láske? Ezechiel nám to hovorí. Všetko závisí od toho, čo urobíme práve teraz! Možno sme v minulosti robili zlé veci, ale ak sa od nich práve teraz odvrátime, pretože si vo svojich srdciach vysoko ceníme pokánie, sme v bezpečí. Prečo je to také dôležité? Pretože ak sa rozhodneme byť zlí, odmietneme zmeniť svoje spôsoby a budeme pokračovať vo svojej bezbožnosti, potom sme zavrhli Božiu milosť a vybrali sme si cestu, ktorá vedie k smrti. Môžeme to však celé obrátiť kedykoľvek, v okamihu, keď sa odvrátime od života, ktorý praktizuje ustavičný hriech; a sme spasení.

Samozrejme, je oveľa lepšie vyhnúť sa hriechu, kedykoľvek môžeme. Považujem modlitby Liturgie hodín za užitočné. Ak odovzdáme všetky svoje myšlienky a skutky vedeniu Ducha Svätého, a potom urobíme svoje maximum, to stačí. Naozaj nikto nemôže urobiť viac. Boh vezme našu obetu a použije ju pre náš vlastný život. Vybrali sme si správne. A keď si uvedomíme, že robíme niečo zlé, potom sa môžeme zastaviť a znova sa modliť. V okamihu, keď požiadame o pomoc, vybrali sme si opäť správne. Boh sa nazýva ‘Ja som’. Existuje s nami v prítomnom okamihu. Minulosť odišla a už sa nikdy nevráti. Budúcnosť je v Otcových rukách. A prítomnosť je požehnaná Božou prítomnosťou. Je to určite lepšia skúsenosť pre celý svet ako fatalizmus a beznádej.

🔎 Jedenásta prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.