Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – piatok 28.5.2021

Piatok 28.5.2021

Nedávno sme boli mimo domu na chate. Prvú noc, keď som sa pokúšala zaspať, prichádzali mi traumatické obrazy a myšlienky. Preto sme sa s Robertom modlili a požiadali Ježiša, aby chatu vyčistil. Obrazy a myšlienky okamžite prestali a nevrátili sa. Naše modlitby zmenili duchovnú atmosféru toho miesta.

Keď Ježiš išiel do jeruzalemského chrámu, bolo zrejmé, že duchovná atmosféra tam bola zlá. Chrám mal byť miestom uctievania, modlitieb a intimity s Bohom, ale namiesto toho sa stal trhoviskom: miestom nákupu a predaja, podvádzania a vydierania. Ježiš teda obnovil chrám vytlačením tých, ktorí ho zneužívali.

Na začiatku našej duchovnej cesty sme prešli našim domom a očistili ho od vecí, ktoré si nectili Boha. Zbavili sme sa kníh, platní, videí (to bola doba pred CD a DVD), všetkého s okultnými asociáciami a tak ďalej. Moje dôvody boli v tom čase založené na strachu; bála som sa vplyvu zlých duchovných síl. Teraz si uvedomujem, že Ježiš, ktorý je v nás, je väčší ako diabol, takže sa nemusím báť. Ale očistenie domu vytvorilo miesto pokoja, kde sú modlitba a Božia prítomnosť normálne.

Ste povolaní zmeniť svoj dom na dom modlitby alebo vytvoriť miestnosť alebo dokonca kútik, kde sú modlitba a Božia prítomnosť normálne? Ak je to tak, existujú nejaké kroky, ktoré by ste chceli podniknúť?

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.