Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – pondelok 15.2.2021

*|MC:SUBJECT|*Otcovo srdce pre Slovensko

Pozri v internetovom prehliadačiPondelok 15.2.2021

Liturgické čítania na dnešný deň

Boh vidí, Boh hovorí, Boh sa stará.

V rajskej záhrade Boh vidí, hovorí a stará sa o Adama a Evu. Mali na výber – s tým, že Boh im odporučil, aby nejedli zo stromu poznania dobra a zla. Neposlúchli a rozhodli sa nesprávne. Deti robia nesprávne rozhodnutia, milujúci rodičia však môžu deťom pomôcť vyrovnať sa s ich následkami. Vidíme to v celom Starom zákone, kde sa Boh snaží obnoviť vzťah so svojimi deťmi. Dôsledok zlého rozhodnutia sa však napravil, až keď prišiel Ježiš.

Biblia bližšie neuvádza, prečo bola Ábelova obeta prijatá, zatiaľ čo Kainova bola odmietnutá. Kain však mal na výber, ako zareaguje. Rozhodol sa správne? Vieme, že nie.

Aj keď boli Adam a jeho žena vykázaní zo záhrady, Boh išiel s nimi. Keď sa teda Kain a Ábel narodili, Boh tam bol prítomný a hovoril. Rozprával sa s Kainom napriek tomu, že Kain mal zlú náladu a vražedné úmysly. Hovoril s ním ešte aj potom, ako zavraždil svojho brata. Takže vidíme, že Boh hovorí ku každému. Nie je podmienkou byť dosť dobrý, dostatočne svätý alebo duchovný, aby k nám Boh hovoril. Nemusíme robiť nič pre to, aby k nám Boh hovoril. Nie je potrebná žiadna kvalifikácia. Boh hovorí.

Boh nás nesleduje preto, aby nás súdil alebo odsudzoval, ale aby nám pomáhal robiť dobré rozhodnutia. Videl do Kainovho srdca a videl jeho činy. Kain bol rozčúlený, nahnevaný, skľúčený, rozhorčený a skleslý, pretože jeho obeta nebola prijatá. V jeho vnútri bublali všetky tieto negatívne emócie. Boh ich rozpoznal a vyzval Kaina k opatrnosti. Ale Kain nepočúval, jeho srdce bolo tvrdé a uzavreté. „Hriech číhal pri jeho dverách“ a čakal na ich otvorenie. Hriech využil príležitosť a Kain zavraždil svojho brata.

Rozpoznávaš vo svojom živote situácie, kedy je tvoje srdce na negatívnom mieste? V mojom živote také sú. Viem, čo by som mala urobiť, ale nechcem to urobiť. A keď som na tomto mieste, vidím zlé následky svojich slov a činov. Otváram dvere a dovoľujem hriechu, aby ovplyvnil môj život.

Boh sa stará. Keď Kain zavraždil svojho brata, Boh na ňom urobil znamenie – znak ochrany, aby ho nikto nemohol zabiť. Ochránil ho pred krvavou pomstou. Ale dôsledkom Kainovho konania bolo, že si už nemohol užívať svoju vášeň – starostlivosť o pôdu a stal sa nepokojným tulákom, bezdomovcom. Hriech vždy prináša následky a spôsobuje stratu. Boh sa však stará a s následkami sa vysporiadal Ježiš na kríži. Je nám odpustené, vzťah je obnovený. Hriech nás už nemusí ovplyvňovať, definovať alebo poškvrňovať naše životy. Vďaka Kristovi sme slobodní. Oslobodil nás, aby sme zažívali slobodu. Ak sa ťa niečo z tohto týka, prijmi Otcovo odpustenie a buď slobodný.

 

Email

Facebook

Website

Tieto zamyslenia tvoríme aj vďaka vám.

Chcem podporiť Otcovo srdce pre Slovensko
Darujte 2% Otcovmu srdcu pre Slovensko


🔎 Deviata prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.

Vaši známi, ktorým chcete tieto biblické zamyslenia v slovenčine odporučiť,
sa môžu prihlásiť na odber TU.
Na odber biblických zamyslení v originálnom znení v angličtine sa dá prihlásiť TU.

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*
*|IFNOT:ARCHIVE_PAGE|* *|LIST:DESCRIPTION|*

Chcete zmeniť spôsob prijímania týchto emailov?
Môžete upraviť vaše nastavenia alebo sa odhlásiť z odberu
Panduan Daftar QQ Pkv Games BandarQQ Pada Situs Judi BiangQQ