Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 1.5.2021

Sobota 1.5.2021

Úspech je veľmi zvláštna vec. Od detstva sme vedení k tomu, aby sme túžili po úspechu a tvrdo pracujeme, aby sme ho dosiahli. Keď sú deti úspešné, rodičia ich väčšinou chvália. Ale niektorí ľudia nie sú šťastní. Je celkom bežné, že jeden zo súrodencov nezvláda úspech toho druhého. Prečo? Pretože súrodenci môžu byť rivalmi, ktorí zápasia o rodičovskú pochvalu. Takže úspech jedného človeka môže odhaliť, čo je v srdci toho druhého. Môže odhaliť šťastie alebo žiarlivosť, v závislosti od vzájomného vzťahu. Tí, ktorí milujú človeka, ktorý zažíva úspech, sú šťastní. Na druhej strane tí, ktorí sú rivalmi, cítia žiarlivosť; a žiarlivosť je zmesou pýchy a nenávisti. Je to veľmi zničujúca sila.

V trinástej kapitole Skutkov apoštolov vidíme, ako sa vo veľmi krátkom čase zmenilo milé privítanie na zatrpknutú nenávisť. V prvú sobotu prišli Pavol s Barnabášom hovoriť, zväčša židovským veriacim, o Ježišovi ako o naplnení starozákonných proroctiev. Všetkým sa tak veľmi páčilo toto slovo, že boli pozvaní hovoriť aj nasledujúci týždeň. Títo poslucháči rozprávali všetkým o úžasných nových kazateľoch, takže nasledujúcu sobotu sa zišlo takmer celé mesto v synagóge, aby si ich vypočuli. Židia boli naplnení závisťou, takže zmenili to pekné privítanie na trpké odmietnutie ich nového učenia. Ale dav chcel počuť Pavla a Barnabáša o to viac!

Veľa ľudí túži po úspechu, pretože chcú byť milovaní a chválení. Ale úspech nevedie nevyhnutne k popularite. Je oveľa lepšie byť milovaní a chválení Bohom. To je to, čo učili Pavol s Barnabášom. Potom môžeš tú lásku prenášať na iných ľudí. Takže keď si nabudúce uvedomíš, že chceš uspieť a ohúriť ľudí, zastav sa! Možno, že nezažiješ úspech. Alebo zažiješ úspech a v iných to vyprovokuje žiarlivosť. Popros Ježiša, aby ti ukázal lepšiu cestu. Jednoducho prijímaj jeho lásku, a dávaj tú lásku ďalej niekomu inému. A onedlho budeš žať to, čo si zasial.

🔎 Posledná prednáška seminára Otcovo srdce.
📽  Zoznam všetkých zverejnených vyučovaní nájdete TU.
🔔 Upozornenia na Youtube vás nasmerujú na nové videjká.
👉 Upozorníme vás na ne aj na našom facebooku.
🎧 Radšej počúvate? Web | Spotify | Apple podcasts
👍 Ich zdieľaním pomôžete šíriť posolstvo o Otcovej láske.