Biblické zamyslenia: Vicki a Robert de Hoxar – sobota 10.9.2022

Sobota 10.9.2022

Aké privilégium máme vo svätej omši; keď prijímame chlieb a víno, prijímame Krista. Ale keď Pavol písal Korinťanom, obával sa, že niektorí ľudia sa radšej zapodievali modloslužbou, ako by mali prijímať Krista. Pripomenul im, ako v Izraeli obetovali modlám, a tak sa zaplietli so zlými duchmi. Ale čo to má dočinenia s nami?

Na začiatku mojej cesty uzdravenia som navštívila centrum uzdravenia, kde sa za mňa modlili. Pri modlitbe som bola oslobodená od veľkého bremena viny, ktoré som si niesla. Potom som sa zúčastnila na ich tréningovom programe, kde sa hovorilo o štyroch oblastiach, ktoré spôsobujú bolesť a oddelenie od Krista; oblastiach, ktoré poukazujú na potrebu uzdravenia. Tieto štyri oblasti sú: strach, nenávisť, sexuálna nečistota, stret s démonickým svetom. Práve na tú poslednú oblasť sa dnes pozrieme. Takže ktoré veci umožňujú démonickým vplyvom mať dosah na náš život? Spomeniem niektoré z nich: horoskopy (astrológia), špiritistická tabuľka ouija, tarotové karty, seansy, čítanie z dlane a veštenie, kyvadlá, slobodomurárstvo a iné tajné spolky, sekty a kulty, reiki, mysticizmus mimo kresťanstva, satanizmus a satanistická populárna literatúra a videá. Rozpoznala som spojenie s niektorými z týchto vecí a prijala som modlitbu za oslobodenie. Pred mnohými rokmi, keď som mala osemnásť, som sa pridala k svojim priateľom, ktorí organizovali seansy. Rýchlo sme to zastavili, keď sa začali diať divné veci. Už som na to viac nemyslela. Spomenula som to, keď sme sa stali súčasťou domácej komunity a ľudia sa za mňa modlili. Počas modlitby som mala obraz stvorenia, ktoré vyzeralo ako hmyz, ale oveľa väčšie, a sedelo na mojom chrbte. Nohy toho hmyzu ma pustili, keď sa za mňa ľudia modlili. Na konci modlitby zo mňa ten hmyz úplne odpadol a izba bola naplnená úžasným jasným svetlom. Ani som netušila, že ma tá seansa spred mnohých rokov tak ovplyvnila. Démonické sily majú svoju moc, ale my sa ich nemusíme báť, pretože Kristus, ktorý žije v nás, je silnejší ako akýkoľvek okultný vplyv. Ak si uvedomuješ, že si bol v minulosti alebo si teraz zapletený s niečím okultným, porozprávaj sa so svojím kňazom a ak je to potrebné, dohodni si stretnutie s exorcistom.

Je aj iný spôsob, ako môžeme rozpoznať oblasti v našom živote, ktoré potrebujú uzdravenie a slobodu. To, čo vychádza z našich úst poukazuje na to, čo je v našich srdciach a to ovocie, s ktorým žijeme, je odrazom našich zranených sŕdc. Týmto ovocím môžu byť zničené vzťahy, hádky, rozdelenie, zatrpknutie, ohováranie, klebety, žiarlivosť, hnev, nenávisť, atď. Možno ti napadá aj iné ovocie. Môžeme si začať uvedomovať slová, ktoré hovoríme v nejakom nestráženom momente, keď sa stane niečo nečakané. Napríklad, ako zvykneš zareagovať, keď zmeškáš vlak, niekto sa pred teba predbehne v rade alebo zle šoféruje a vystraší ťa? Alebo keď si niekto iný užíva požehnanie, za ktoré sa ty modlíš a ešte si ho nedostal?

Keď prijímame Ježiša a jeho uzdravujúcu prítomnosť, potom je náš život znovu postavený na lepšom základe. Začneme si uvedomovať, že reagujeme iným spôsobom na tie isté staré situácie. Láska, pokoj a šťastie sa začnú objavovať častejšie; zatrpknutie, hnev, atď. sa objavujú zriedkavejšie. Rastie dobré ovocie, zatiaľ čo zlé ovocie odumiera.